Mikromusic - Mikromusic - Takiego Chlopaka


Muzyka: Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński Słowa: Natalia Grosiak Scanariusz, reżyseria: Łukasz Gronowski, Natalia Jakubowska; Zdjęcia: Natalia Jakubowska; Montaż: Marta Mambo Michno; Kolorkorekcja: Tomek Michalczewski; Stylizacja: Elwira Rutkowska; Asystent stylistki: Agnieszka Strawa; Charakteryzacja: Agnieszka Hodowana, Weronika Piechota, Aleksandra Foka Przyłuska / HODOFX.COM; Gafer: Kuba Zawistowski; Producent: Ola Orzechowska; Asystent producenta: Kasia Sawicka; Występują: Ola Sawicka, Monika Tchórzewska, Natalia Wieciech, Małgorzata Wewióra, Kamila Ścibiorek, Dagmara Bąk, Sabina Michalska, Marta Kaczorowska,Pawel Aksamit, Dominik Cymer, Maciej Gruszczyński, Tomek Szymański, Slawomir Tomczak. Po...

Najlepsze komentarze:

Sebasti... Zawsze się zastanawiałem jak można z tak ładnie zaaranżowanej piosenki zrobić piosenkę której studyjna wersja jest tak nie zrozumiała. Do dziś! na bardzo dobrym sprzęcie wszystko staje się jasne! Już rozumiem. Fajnie. Bardzo fajnie.
Stanis?... obraziłaś i mi smutno
Bagi wa... Jak dla mnie Idealne przesłanie ? przyjemna nutka i wielki szacunek że takie cudo powstało ?
MistrzS... Ludzie jak zwykle nie kumają tekstu. Chodzi o to, że podmiot liryczny na początku ma wielkie wymagania, a potem rezygnuje z tych wymagań, bo rozumie, że takie stawianie wymagań jest bez sensu.
Ewelina... ❤️A żeby....
Krathen... Ale szajs
Vaxer... KURWY!
Quenimi... Wszystkie płaskie. Przypadek?
amethys... Dlaczego „nie - Polaka”? Bo podmiot liryczny mówi głosem Polek wierzących (zresztą od lat - wyraźna aluzja: PRL-owski teledysk) że facet z Zachodniej Europy jest dobrym materiałem na męża. Co przekłada się na realne liczby: „ (w 2016) Prawie 4,7 tys. ślubów z obcokrajowcami miało miejsce w Polsce. Mężami Polek stawali się najczęściej Anglicy, Niemcy, Ukraińcy i Włosi. Natomiast wśród cudzoziemek, które zostały żonami Polaków, najwięcej było Ukrainek, Rosjanek i Białorusinek.”
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1056965,rosnie-liczba-slubow-z-cudzoziemcami.html
Aby uniknąć bóldupienia Panowie wystarczy znajomość języka polskiego (aby rozumieć tekst), i wiedza na temat realiów społecznych swojego kraju. Tylko tyle i (dla was) aż tyle.
Achille... Co się stało w 2:27, że jej się pojebał front i zaprzecza całej reszcie utworu? I cały zespół tego nie zauważył?

Gdzie był ten punkt zwrotu akcji? Dlaczego tak bardzo drastyczna zmiana? Obrót o 180° dlaczego, po co?


devido8... Nie biedaka... w większości przypadków biedak bardziej ci okaże serce i podzieli się ostatnia kromka chleba niż snob przy kasie ;)
Mia L.... 2:38 Paulina ze Sprawiedliwych
Feah... Dopiero dzisiaj wśród postaci teledysku zauważyłem odtwórczynię roli policjantki Pauliny Wach z serialu Sprawiedliwi.
Dominik... Zaraz usne przy tej piosence...
Julia W... 0:10 cudowna dziewczyna.
Szymon ... 1:42 zakochałem się :) od dziś nie piję, nie palę nie cwaniakuję i nie zrywam róż w ogrodzie. Losie daj mi ją :)
Militar... Od Polaka https://youtu.be/J0F2_nqZzlc
A F S 1... Prześlij mi chłopaka nie Polaka. ..Ok ! Proszę Cię bardzo!wysyłam Ci całe pontony nie Polaków ...!
mikee09... it's a good song my friends, i don't understand any word...but the ritm is very cool (es una buena canción amigos míos, no entiendo ninguna palabra ... pero el ritmo es muy genial)
Time Tr... Ciapatego chce żeby ja po ryju walił. No coz,, każdy lubi coś innego.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCwvf1e3iaJGM49FSjl5P90Q