Ciekawostki o AHRI

Feoxter »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału "Feoxter"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Dołącz do widzów ► http://bit.ly/1A4xZJ8

League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Została opracowana przez Riot Games i początkowo wydana tylko dla systemu Windows. Po raz pierwszy ogłoszona 7 października 2008, a wydana 27 października 2009. 15 lipca 2013 gra została uznana w USA za pełnoprawny sport.


Rozgrywka polega na podzieleniu graczy na dwie drużyny, każda po trzech lub pięciu graczy (zależnie od wybranej mapy). Drużyny rozpoczynają rozgrywkę w przeciwnych rogach mapy, w pobliżu Nexusa. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć nexus przeciwnika. Do bazy wroga dostać można się jedną z trzech alej (ang. „lanes”), po drodze trzeba jednak zniszczyć wieże (ang. „turrets”), które uniemożliwiają nam dostęp do Nexusa przeciwnika. Każda ścieżka broniona jest przez trzy wieże, które niszczyć trzeba po kolei. Po zniszczeniu trzeciej wieży otrzymujemy dostęp do „inhibitora”. Sam Nexus broniony jest przez dwie wieże. Choć teoretycznie wystarczy uporać się z wieżami na jednej ścieżce, by wygrać grę, to rozgrywka idzie raczej w stronę zdominowania jak największej ilości linii. Pomiędzy nexusami, wzdłuż ścieżek, przemieszczają się kontrolowane przez grę stwory (ang. „minions”, „creeps”). Stwory te podążają od nexusa jednej drużyny do nexusa przeciwnika od 90. sekundy gry aż do jej zakończenia. Walczą między sobą, atakują wieże i inhibitory, a także sam Nexus. W pewnych sytuacjach mogą również atakować wrogich graczy. Każda postać, przebywająca odpowiednio blisko ginącego, wrogiego „miniona” otrzymuje doświadczenie, a jeśli uda się jej zadać ostateczny cios stworowi – zyskuje również pewną ilość złota. Zniszczenie wrogiego inhibitora sprawia, że sojusznicze „miniony” poruszające się wzdłuż danej linii są silniejsze (tzw. „super minions”), co oznacza istotną przewagę. Warto wspomnieć, że poza „minionami” występują również stwory neutralne, które nie poruszają się wzdłuż linii, a co określony czas odradzają się w tym samym miejscu w tak zwanej dżungli, czyli obszarach mapy, nie będących liniami. Zabijanie ich, podobnie jak w przypadku „minionów”, dostarcza złota i doświadczenia, a w pewnych przypadkach określone błogosławieństwa, okresowo wzmacniające bohatera. W tym trybie rozgrywki wszystkie postaci wybrane przez graczy rozpoczynają rozgrywkę na poziomie pierwszym i mogą rozwijać się aż do poziomu osiemnastego, a także zdobywać złoto, które można wydawać w sklepie na coraz to potężniejsze przedmioty.


Facebook ► https://www.facebook.com/Feomathar17

Streamy ► http://www.twitch.tv/feoxter

Komentarze:

Naravi ... Kolejna iekawostka (xD ode mnie) : Mja postać Hikari była inspirowana Ahri, tyle, że ma ona 5 ogonów nie 9 (nie bijcie! To moja ciekawosta! xD)
Werkusk... Zmainowałam przeglądarkę ? XD
Lady :3... Syndra
Kiniaaa... Nie ma to jak zerżnąć wszystko ze strony. Znalazłam to kiedyś na jakiejś stronie. No żal... mogłeś chociaż pozmieniać kolejność a nie ciurkiem przeczytać xd
Taehy?n... piękna O
Agu Gam... akali
KamilPl... tera mój main Warwick proszę ??
Kanzuki... ari to prostytutka :D
xD... Ahri to Vastajka .... zapomniales chyba dodac
Deidara... Ahri jest wzorowana na koreańskim girlsbandzie Girl's Generation. Liczba ogonów odpowiada 9 członkiniom (teraz już 8). Jej taniec, wygląd (np popstar Ahri) są identyczne jak te z teledysków. ;)
MigusSe... Ludzie...tego jest multum na yt cholera . .
Mangos2... 3 min zycia zmarnowane co to kurwa ma byc xD CIEKAWOSTKI a nie historia
Lisiast... Skąd wziąłeś tą Ahri na miniaturce? Bo chce sobie przerysować ;p
Ma?gorz... Tamten skin niejest nawiązaniem do tej przeglądarki tylko do Naruto
Michal ... Takie pytanie zrobisz ciekawostki o każdej z postaci było by ciekawe.
Sebatia... rektonie
Sebatia... zrób o rektorem?
Lisiast... chyba ze smite'a przejde do lola <3
Everyti... jak nie wiesz to nie mów, te lisy są z chin XDD
Katarzy... zrub jinx
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCuekWeEJ6eR3jRHjNxg524Q