DoradcaTV - Globalny inwestor: jak inwestować na całym świecie? ETF, akcjeNajlepsze komentarze:

Tomasz ... Pokażesz może gdzie i jak inwestować np. na rynek rosyjski na konkretne spółki?
fankuje... Jesteś mega gościem!
Ropuch ... Panie Tomaszu imponuje Pan wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie inwestycji ja mam takie pytanie dość bezpośrednie, jaka stopę zwrotu średniorocznie Pan osiągnął w ciągu ostatnich 2, 3 i 5 lat jeśli chodzi o inwestycje (realnie zaangażowane środki) ?
Kornel ... Przy etf'ach warto wspomnieć o contango by potem nie było zdziwienia.

Piszesz również ze szukasz etf na złoto i srebro- jeśli będziesz robił materiał o tym , to warto wyróżnić te, które inwestują w fizyczne złoto- a to zdecydowana mniejszość.
Wojtek ... Mam pytanie odnośnie wypłaty dywidend w Degiro z rynku amerykańskiego. Jaki podatek jest pobierany przy wypłacie dywidendy i gdzie ?
Aleksan... 1. Wytłumaczyłbyś dokładniej dzwignie w ETFach?
2. Wypowiesz się na temat kryptowalut? :)
Cz?owie... Czy mógłbyś w jednym z odcinków przedstawić dokładny proces towarzyszący zakupowi określonego waloru?
Chciałbym zobaczyć co konkretnie analizujesz, jakich wskaźników używasz i jakie dane gromadzisz przed podjęciem decyzji.
Pozdrawiam
Wojetek... Materiał sponsorowany ale jednak nie poruszyłeś podstawowej ich wady. To nie jest polski dom maklerski więc nie podlega KNF. Co więcej nie wyśle nam PITu więc rozliczenie podatkowe bedzie stosunkowo trudne w porównaniu z tym znanym z polskiej giełdy (dochodzi np. przeliczanie kursów walut). Dochodzą jeszcze kwestie ochrony pieniędzy które tam się deponuje. DeGIro nie ma też najlepszej prasy w internecie: np. http://forum.gazeta.pl/forum/w,24,159497436,159497436,Uwaga_na_DeGiro_.html czy http://www.bankier.pl/forum/temat_uwaga-na-degiro,19039135.html . Odnośnie inwestycji zagranicznych - podsumuję to tak - jeśli nie umiesz zarabiać na naszej giełdzie - to na zagranicznej tym bardziej nie będziesz umiał :P I to proponuję każdemu początkującemu inwestorowi do zapamiętania. Jeśli jednak ktoś na polskim rynku sobie dobrze radzi - niech śmiało próbuje innych, bo warto. Osobna jeszcze sprawa - ETFy, wszystko jest jak mówisz, ale ryzyko walutowe jest mocno niedoceniane przez inwestorów a istnieje !
GitGo??... Sam od niedawna inwestuję w  USA. W związku z tym musiałem kupić trochę dolarów - nie jest tak jak niektórzy mówią że teraz nie czas na dolara czy amerykański rynek. Ryzyko kursowe można zniwelować sprzedając kontrakty na USD na GPW (sam osobiście dokonałem sprzedaży kilku wrześniowych kontraktów). Można również kupić opcję na spadki USD ale mało kto chyba będzie miał do tego dostęp. Tak więc zabezpieczyłem swój wkład w USD a we wrześniu jak będzie potrzeba to się kontrakty zroluje. Dawniej myślałem że GPW mi wystarczy, poza tym kocham Polskę i niechętnie słucham jak to za granicą jest lepiej (bo przeważnie nie jest:)). Jednak jeśli chodzi o inwestycję, niestety nie ma porównania. Mnogość instrumentów (sam codziennie filtruje ponad 8000 walorów na NYSE i NASDAQ) i możliwość gry na spadki sprawia że nie można narzekać na brak okazji (wręcz na ich nadmiar). W takich warunkach nie ma też znaczenia koniunktura - spada? Więc krótka sprzedaż. W Polsce w takim czasie można jedynie czekać i (jak pokazało to wideo) nie wykorzystywać okazji.

PS. Dzięki Tomek że odpisałeś na mail i zająłeś się tym tematem!
Higuras... Na początku mojego inwestowania byłem zły na siebie, że nie doczytałem i otwierając rachunek maklerski okazało się, że nie mam dostępu do rynków zagranicznych, aktualnie jestem już utwierdzony w przekonaniu, że nasz rynek mi w zupełności wystarczy, a tym filmikiem to przekonanie jeszcze mi podbudowałeś.
potencj... Jak na zamówienie :D Wczoraj napisałem o tym w komentarzu dzisiaj film :D Jak zawsze świetna robota. Pozdrawiam ;)
Natanie... Brawo, fajny materiał. Niestety w tym momencie jest kiepski moment na wchodzenie w dolara i amerykańska giełdę.
Jan Kis... Co do dywidend, ostatnio czytałem na bankier.pl o próbie wycofania się z dywidend. Moim zdaniem mogli by się wycofać z podatku Belki. Pytanie, czy inne rynki nie są też tak obwarowane "podatkami".
Hey Mat... Jesteś na kapitalni.org
Doradca... Może przy okazji zróbmy sondę: czy ten temat Wam się podoba i chcielibyście od czasu do czasu jakieś video o rynkach zagranicznych lub instrumentach ETF?

np. teraz prywatnie szukam sobie ETF na srebro i złoto z perspektywą ok. 3-5 lat. Czy video/tekst o tym byłby Ciekawe?
Najłatwiej ogólnie odpowiedzieć łapką w górę, ale wszelkie komentarze z pomysłami mile widziane :)
Nicolas... Czy jak wezmiemy ETF w formie (cfd) to tez dostajemy tyle samo dywidendy jak bys my trzymali aktualny ETF?
Dopowie... Mam pytanie odnośnie etfów, biorę udział w szkolnej grze giełdowej i mogę inwestować w wig20, mwig40 i podane tu przez pana 3 etfy. Konkurs trwa miesiąc, czy mam rację twierdząc, że etfy nie będą dobrą inwestycją w tak krótkim czasie? I czy ma pan jakieś rady odnośnie inwestowania w kontekście tego konkursu? Charakteryzuje się bardzo krótkim czasem, prowizją 0,39%, brakiem ewentualnego prawa poboru, lecz prawem do dywidendy. Może pan choćby z ciekawości poczytać o tym konkursie na stronie sigg gpw.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog