DoradcaTV - Korekta w trendzie na PKN Orlen #Portfel10k odc.14

Zapraszam też na na blogu ► A Portfel10k można podglądać na bieżąco na BiznesRadar ► portfel10k http doradca tv youtube Artykuł z bloga AppFunds, o którym mówię w odcinku ► Odcinek 14: • kupiłem akcje PKN Orlen • jak wygląda korekta w trendzie wzrostowym • książkowa sytuacja na PKN Orlen • jak unikałem liderów hossy Spółek Skarbu Państwa A jak się komuś spodoba rachunek maklerski z tej serii, to na wszelki wypadek zostawiam link partnerski: ► DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► Facebook ► Twitter ► Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► Treść wpisów i analiz publikowanych na niniejszym blogu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.


Najlepsze komentarze:

Krzyszt... Podoba mi sie ze otwarcie mówisz o tym co i jak inwestujesz i jesli mnie idzie to o tym mówisz a nie tak jak większość tych co zachęca do grania na giełdzie mowi o tym ze każdy moze zostać milionerem itd . Oczywiście każdy moze ale nie każdy sie nadaje.
sinful2... Nie widzę w tym portfelu tego czym ja się kieruję w doborze spółek. Dla mnie ważne są fundamenty i otoczenie gospodarcze i warunki do rozwoju dla spółki. Kupiłem PCC Rokitę bo działa na bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku i inwestuje w technologie które znacząco zwiększają jej zysk ( ponad 10 zł przy cenie 88 zł). Kupiłem Budimex bo fundusze unijne zapewniają ogromne nakłady na budowę dróg i linii kolejowych, a ta spółka jest potentatem na rynku i notuje dzięki temu największe zyski w historii. Kupiłem AC SA bo są liderem w swojej branży i notują co roku świetny zysk. Kupiłem LENĘ bo ta spółka płaci bardzo wysokie dywidendy w stosunku do ceny akcji i ma duży potencjał rozwoju, a po nowej inwestycji kończącej się w lipcu jeszcze bardziej zwiększy swój zysk. Kupiłem NEUCE bo prowadzi skup akcji własnych, notuje coraz lepsze wyniki i wraz ze zmianami w prawie o aptekach ma możliwość do zwiększenia pozycji na rynku, na którym i tak już jest głównym graczem. Kupiłem DomDev bo developerzy mają bardzo dobry okres przed sobą, a jeszcze po połączeniu z Euro Stylem DomDev znacząco zwiększy przychody i zyski. Reasumując- właściwy moment na kupno, przemyślana inwestycja i czas, to są elementy które są potrzebne żeby portfel zyskał 51 % na czysto na wartości włączając dywidendy. Nie inwestuję bo wykres mi się podoba, czy jest trend czy go nie ma, nie bawię się w żadne stoplossy, nie inwestuję pod poszczególne wyniki i na pewno daleki jestem od spekulacji. Nie zainwestował bym złamanego grosza w taki Polimex bo te pieniądze mogą zostać zainwestowane w coś innego co przyniesie zysk więc masz podwójną stratę bo to jest utracony zysk którego nie będziesz miał plus strata. Mam jeszcze małą uwagę, gdy masz tylko 10 tys. zł w portfelu to nie inwestuj 50-60 % tej kwoty, a 90 %. Dlaczego? Ponieważ Twoje założenie to zysk i tylko zysk więc gdy inwestujesz tylko połowę pieniędzy reszta nie pracuje i o tyle zmniejsza Twój zysk. Te 10 % są to wolne środki gdybyś znalazł ciekawą spółkę. Ogólnie portfel bez ładu i składu, mam nadzieję że autor filmu przy doborze spółek spojrzy nieco szerzej, nie tylko na wyniki historyczne, wykres, ale na perspektywy danej spółki i jej plany rozwoju i otoczenie. Życzę powodzenia.
111jank... Jak planujesz zarządzać pozycją Polimexu? Wiem, że kupiłeś spekulacyjnie, ale czy jest sens trzymania spółki, na której teraz już masz ponad 40% straty?
vhikary... A może kiedyś kryptowaluty? PPC? RDD? DOGE? VTC? Jest to raczej kupno i czekanie "a może skoczy jak BTC, ETH czy LTC" ale zysk może dojść nawet do 1000% czy nawet więcej :) oczywiście w perspektywie kilku lat. Dla przykładu LTC/USD w 2015 było po 1.6-1.7$ aktualnie jest po 29$ a najwyżej było po 38$ więc szybko licząc 29/1.7=17 czyli 1700% zysku w oko 2lata.
pawel k... hej A co myslisz o LOTOSIE? czy warto go teraz kupic?
Jeremi ... Mam pytanie co do biznesradaru widzę twój portfel ale nie mogę bo wyszukać, nie mogę bo dodać do mojego portfela żeby go obserwować.
Higuras... Mam już orlen 6dni, kolejny odcinek który mnie umacnia w decyzji ^^
autoiro... hm mam czasem wrażenie, że korekta i konsolidacja są używane trochę zamiennie, jaka jest między nimi różnica?
Aleksan... Kryptowaluty? :)
Tylko P... Witam, jestem przed obejrzeniem odcinka, zwracam się do ciebie z małą prośbą, nie wiem czy pamiętasz kiedyś pisałem tu gdzieś w komentarzach odnośnie mojej ogromnej straty na cigames i jeszcze na poprawkę na echo, doradziłeś mi żeby zrobił sobie przerwę no i zrobiłem, tylko że tak zaraz kupiłem synthos ustawiłem stop lossa z którego mnie wywaliło i poszło zaraz trochę na góry później kupowałem jeszcze 2 spółki, i znów strata nie potrafię sobie z tym psychicznie poradzić, fajnie jak byś mógł coś doradzić wiem że to trudne, ale już nie wiem jak sobie radzić z nieodpartą chęcią szybkiego odrobienia straconych pieniędzy, pozdrawiam i kibicuje twojemu portfelowi żeby rósł i rósł :)
appfund... Cześć Tomek,

Dzięki za miłe słowa i link do wpisu na blogu.

Powodzenia z portfelem 10k!

Pozdrawiam

Zbyszek Papiński
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog