DoradcaTV - Dywidenda w PEKAO , debiuty przegląd portfela #Portfel10k odc.15

Zapraszam też na na bloga ► A Portfel10k można podglądać na bieżąco na BiznesRadar ► portfel10k http doradca tv youtube Artykuły z Pulsu Biznesu, o których mówię w odcinku ► Odcinek 15: • przegląd portfela • nadchodzące debiuty • odcięcie dywidendy od Pekao • zmiany w zarządach spółek z portfela A jak się komuś spodoba rachunek maklerski z tej serii, to na wszelki wypadek zostawiam link partnerski: ► DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► Facebook ► Twitter ► Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► Treść wpisów i analiz publikowanych na niniejszym blogu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.


Najlepsze komentarze:

Marek S... To uczucie kiedy w końcu czerwca/początku lipca 2018 słyszysz to co powiedziałeś w 12.07
Marek Z... Czy mozna prosic o odcinek jak ustawiac stop loss na przykladzie Pana konta w ING? Dziekuje
Adamus1... Kto normalny chce mieć spółkę zarządzaną przez polityków PiS w tym znajomą - lekarkę pani premier i przyjaciela jej męża w radzie nadzorczej PEKAO SA ? Wojciech Sobieraj, także sprzedał wszystkie akcje Aliora po odwołaniu.
michu92... Cześć Tomku,
z racji Twojego doświadczenia chciałbym zapytać, w którym domu maklerskim polecasz założenie rachunku maklerskiego? Rozumiem, że jest to uzależnione od wielu czynników, takich jak koszty za prowadzenie rachunku czy prowizja za zakup/sprzedaż akcji. Gdzie polecisz się udać w celu założenia pierwszego rachunku dla niedoświadczonego inwestora?

Pozdrawiam,
Michał
Lucjusz... Dzięki za kolejny odcinek. W mojej ocenie akurat system wypłacania dywidend ma w Polsce sens. W uproszczeniu: Przecież jakaś realna kwota została wyprowadzona z firmy - firma jest przez to mniej warta bo z jej kont zniknęło w ułamku sekundy ileś mln zł. Skoro kurs jest odzwierciedleniem wartości firmy to kurs musiał spaść. Ja na to patrzę z tej strony - przyznam jednak że dla nas inwestorów jest to mniej korzystne. No bo lepiej mieć ciastko i zjeść ciastko.

Inna sprawa: mógłbyś w kilku słowach określić co się dzieję teraz na PETROLINV? Szukałem odp na forach ale tylko ludzie piszą "Zobaczycie". Chodzi mi o to dlaczego w ogóle ktoś jeszcze kupuje te akcje? Kurs leci w dół, jest data wyznaczona wycofania Petrola. Jaki sens jest to kupować?
geraldz... Dalej nie ogarniam tego odcinania kursu akcji. Dlaczego to jest odcinane w dniu wygaśnięcia prawa do dywidendy skoro i tak można posiadać akcje dwa dni wcześniej, a i tak dostać dywidende, chyba że ja czegoś nie rozumiem? Poza tym, kto zechce się rozstać ze spoóką, to i tak to zrobi po dostaniu prawa do dywidendy. Dziwny system.
Tylko P... Też posiadam obecnie Pekao, z tego co dzisiaj wyczytałem krupiński albo surówka tuż po sesji zakomunikował ze nie ma narazie w planach żadnego łączenia pekao z aliorem
Daro KO... no trochę stoisz w miejscu
Cz?owie... Witam wszystkich i każdego z osobna.
Otrzymałem ostatnio dywidendę i zauważyłem coś dla mnie niezrozumiałego.
Otóż od kwoty dywidendy biuro maklerskie poza podatkiem pobrało jeszcze 10% z tych pieniędzy.
Z tego co się dowiedziałem ta opłata występuje w Degiro ze względu na profil konta jaki wybrałem (CUSTODY).
Istnieje możliwość zmiany tego profilu na Basic/Active/Trader?
Pozdrawiam
GothaaM... ooo czekałem czekałem i się doczekałem. A mi się chyba już Tauron zrealizował.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog