DoradcaTV - ABC debiutów giełdowych: Analiza oferty GetBack

Raport Rafała Irzyńskiego "Czy GetBack zdetronizuje Kruka?", o którym wspominaliśmy w nagraniu: ► Rafał Irzyński na Twitterze: ► Oferta publiczna GetBack i dokumenty (prospekt emisyjny) ► Więcej i inwestowaniu w debiuty giełdowe znajdziecie na blogu: ► Definicje wskaźników fundamentalnych, które pojawiają się w video: ► DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► Facebook ► Twitter ► Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► Treść wpisów i analiz publikowanych na niniejszym blogu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.


Najlepsze komentarze:

Doradca... To nagranie będzie mi przypominać na kanale jak ważna jest umiejętność przyznawania się do błędu. Wszyscy czytaliśmy te same dane, wszyscy cieszyliśmy się w pierwszych tygodniach, że spółka rośnie - jak zaczęły się kłopoty to nikt nie mógł uwierzyć, że będzie z tego taka afera. Mnie uratował stop-loss, z którym nie dyskutowałem. Był w okolicach ceny emisyjnej i koniec, bezdyskusyjnie wywaliło mnie z pozycji i wtedy nie wiedziałem czemu - dlaczego wycena może aż tak spadać, skoro dane wychodzące na rynek są ok. Konstruktywną krytykę przyjmuję na klatę (też straciłem), ale będę kasował obraźliwe komentarze. To dla mnie cenna lekcja na przyszłość i coś w tym jest, że wielu doświadczonych inwestorów omija szerokim łukiem debiuty i nie kupują akcji dopóki nie przejdą testu pierwszych lat jako notowane spółki. Z perspektywy tej sytuacji można rozumieć takie podejście. Niestety taki jest rynek kapitałowy, raz debiutuje Dino i mamy ponad 100 proc. od debiutu, a raz GetBack i wychodzą trupy z szafy. Kto pamięta z dawnych lat Bioton, Petrolinvest czy Gant, ten wie co portfelu może zrobić spółka, jeśli nie mamy żadnej strategii wyjścia.
Garbaty... 300 stron prospektu i nikt nie wyczytał że to wał. Tomeczku zaproś swojego kolegę jeszcze raz i jeszcze raz omówcie GetBacka.
blabla... Historia z perspektywy kwietnia ' 2018 - obnaża jak pusty i pozbawiony treści jest taki analityczny bełkot
noico... Początek kolejnej świetnej serii, bardzo fajna inicjatywa. Czekam na analizę Play :)
Krzyszt... Przypadlo do gustu :)
Wiecej takich odcinkow
kanal... Byłbym mega ostrożny z GetBeckiem, mam obecnie 2 szt UFK inwestujące w GetBeck i ledwo przędą w okolicy zero zysków, t.zn Ledwo zarabiają na opłaty za zarządzanie. Niestety są to FIZ-y i wycofanie się z tego = strata na opł. likwidacyjnych.
Inna rzecz że Firm windykacyjnych przybywa jak grzybów po deszczu w związku z czym można przypuszczać że zakupy portfeli wierzytelności na przetargach mogą drożeć. Twierdzą że "kupują za ok 10% wart. nominalnej a odzyskują ok 30-kilka % / Jedno ryzyko jest zasadnicze - takie długi mają tą wadę że nie mogą trafić do sądu. Jak dłużnicy się połapią w dłuższej perspektywie że to lipa i papierowe straszenie to przestaną spłacać całkiem. Obligacji naprodukowali mnóstwo ale są one niezabezpieczone. Teraz giełda to chyba jakiś rozpaczliwy skok po kasę... Historia pokaże
defit19... Posiadasz więcej kont maklerskich niż to bodajże w ING? Niestety nie wszystkie domy maklerskie oferują zapisy na GetBack, co robisz w takiej sytuacji? Koniecznym jest posiadanie innego rachunku maklerskiego?
MAREK R... Spółka świetna pod względem fundamentów ale jak to wygląda w kwesti stosunków do samych klientów. Podobno odsetki są złodziejskie, wiele ludzi sie skarży i są toczone sprawy sądowe w tej kwesti.
Doradca... Pierwszy gość na kanale (salon da się zamienić w studio jak się człowiek postara i ma kolegę operatora :P). Jestem ciekaw co myślicie o takiej formie, gdzie nie tylko ja gadam do kamery. Chciałbym do czasu do czasu zapraszać gości, którzy mogą podzielić się fajną wiedzą o rynku i finansach. Dajcie znać co o tym myślicie (łapki/komentarz) :)
namejum... Wszystkie media nakręcają ten debiut GetBack, nawet Ty oj ;) cena pewnie wyleci w kosmos..
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog