10 rzeczy, których może Nas nauczyć opłata paliwowa

DoradcaTV »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału " DoradcaTV "! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Zapraszam też do tekstu na blogu ► https://www.doradca.tv/10-rzeczy-oplata-paliwowa/

DARMOWY EBOOK o oszczędzaniu ► http://malypodrecznikoszczedzania.gr8.com/

Facebook ► https://www.facebook.com/doradcatv
Twitter ► https://twitter.com/TomaszJaroszek

Kontakt (Pytania/propozycje współpracy) ► [email protected]

Treść wpisów i analiz publikowanych na niniejszym blogu jest wyłącznie wyrazem osobistych poglądów Autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor bloga nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podejmowane na ich podstawie.

Komentarze:

Martin ... Wybudowana droga rok temu, dzis tam są dziury i wyboje. Tzn. Ze trzeba wydac kolejne pieniadze na złe wykonanie dróg. Syzyfowa praca. Pozdr.
Jarek F... Ostatecznie ustawa została wycofana, ale czy kurs np. Budimexu ruszył w górę podczas rozmów o nowym podatku paliwowym ?
Tomasz ... Ciekawe czy w tym projekcie jest gwarancja ze te pieniązki pójdą na drogi, a nie zostaną przypadkiem przejedzone na bieżące wydatki.... jak to już bywało!
Fajne Video, dobrze się Ciebie słucha! :-)
Gracjan... Super wartościowe informacje :) Liczę na więcej filmików o aktualnych sprawach, które mają duży wpływ na nasze portfele :)
Patryk ... Ja rozumiem, że chcesz być obiektywny i przekazać jakąś tam teorię, ale trzeba być idiotą żeby wierzyć, że to pójdzie na drogi. Pójdzie na 500+ a jeszcze zabawniej będzie jak się zwroty VATu zaczną
James M... po co nam drogi jak nie będzie nas stać na paliwo
tjablon... Dodałbym wzrost inflacji>>wzrost stóp>wzrost raty kredytowej>>mniejsze wydatki konsumentów itd.
Moje Ml... Czy mi się dobrze zdaje, czy te 25 groszy zostanie dodane do ceny i jeszcze dodany VAT? Czyli zamiast 25 groszy będzie jakieś 0,31?

I tak na prawdę muszą znaleźć na 500+ pieniądza, a nie chcą "dbać" o nasze drogi...
Jan Kow... świetny film Tomku, więcej takich obiektywnych komentarzy na bieżące tematy!!
Damiane... Wydaje mi się, że prędkość budowania, ani jakoś dróg nie wzrośnie, ale to subiektywna opinia.Adamus1... Ciemna strona "dobrej zmiany".
GothaaM... Wg mnie jeżeli będzie tak faktycznie to wspaniale.
Po 1 Musi być jawność przepływu pieniędzy,my Polacy jestemy przyzwyczajeni, że za każdym razem gdy podnoszono podatek jedynie odczuwamy wzrost cen, nie widzimy dokładnie efektów , dlatego wszystkie inwestycje powinny być skatalogowane ze względu na koszt i postęp ( tak jak można śledzić inwestycje europejskie)
2. Fajnie by było gdyby polskie stacje miały coś jakby udziały w akcjach dla wydajnych firm transportowych. Nie wiem za bardzo jak mogłoby to wyglądać ale wydaje mi się, że mogłoby być mobilizujące dla tych, którzy teraz mają wyższe koszty ale za kilka lat mogą spieniężyć akcje spółek np paliwowych lub budowlanych.

Film bardzo przyjemny zwięzły i merytoryczny. Może wrzucisz jakieś swoje ciekawe analizy techniczne, AT górą xD
MrMisiu... Super, jestem za tym abyś robił co jakiś czas taki filmik o aktualnych sprawach
Takie gospodarze "mówię jak jest" :)
Doradca... Raz pokusiłem się o skomentowanie aktualnego tematu - opłaty paliwowej. Słyszę dużo argumentów za i przeciw, ale wydaje mi się, że żeby w ogóle podejść do tego podatku na poważnie, trzeba zdawać sobie sprawę z wielu innych zjawisk gospodarczych, jakie są wokoło. W video znalazłem ich 10 :)
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UChseY2p3PZTVVg9SrQPRHog