Kask szczękowy z daszkiem Schuberth E1 - Motosapiens.pl

Motosapiens.pl »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału "Motosapiens.pl"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Rodzina kasków niemieckiego producenta powiększyła się o kolejny model bazujący na dobrze znanej i sprawdzonej skorupie modelu C3 Pro. E1 odziedziczył bardzo bezpieczną i cichą konstrukcję z kompozytu na bazie włókna szklanego wyposażoną we wbudowane anteny (bluetooth i fm) które są integralną częścią kasku oraz pozwalają na podłączenie dedykowanego systemu audio.

To co jest nowe, to poziom wentylacji, który jest zdecydowanie bardziej wydajny (ale jest to okupione podniesieniem poziomu hałasu). Zupełnie nowa jest też wyściółka kasku, która ma za zadanie pomagać odprowadzać większą ilość potu (na który miłośnicy jazdy poza asfaltem są bardziej narażeni). Materiał kołnierza również został zmieniony w celu uzyskania większej odporności na "leśne" warunki.

Największą zmianą jest jednak daszek, którego zadaniem jest ratowanie użytkownika przed kamieniami i gałęziami oraz wszystkim tym, co wyleci z pod kół jadącego przed nami motocyklisty. Daszek ma trzy położenia (dzięki czemu łatwo można go dostosować do własnych potrzeb). Na autostradzie warto go jednak zdjąć - co też jest bardzo proste - a otwory w szybie zaślepić specjalnymi "korkami", które są w komplecie. Niestety w tym kasku nie da się zastosować gogli więc miłośnicy hard enduro czy mocniejszego off roadu będą rozczarowani.

Schuberth E1 jest bardzo ciekawym rozwiązaniem powiększającym gamę kasków z serii C3 o produkt, który ułatwi swojemu właścicielowi jazdę po szutrach lub po złych drogach. Niestety nie wszystkie proponowane rozwiązania spełnią oczekiwania fanów terenowych wypraw, dlatego warto przed zakupem zapoznać się ze wszystkimi wadami i zaletami tego kasku.

---
Strona: http://www.motosapiens.pl
Koszulki: http://www.sklep.motosapiens.pl
Facebook: http://www.facebook.com/MotosapiensPL

---
Muzyka - "Motosapiens" - Kamil Kucharczyk i Krystian Kołacz

Komentarze:

misterk... Który kask Schuberth'a zapewnia najlepsze pole widzenia oraz jakość wizjera w kat. kasków turystycznych?
Vstm... Tego kasku nie powinno sie rozptarywac w kategoriach terenowych. To jest kask "podrozniczy", daje cisze, aerodynamike, pozwala sprawdzic mape czy wymienic pare zdan na stacji benzynowej bez zdejmowania a daszek to taki dodatkowy atrybut, ktory uchroni troche wizjer przed deszczem lub po schyleniu glowy do dolu przed ostrym sloncem (mam Shoei GT-Air i jezdzac wczesnie rano w ostrym niskim sloncu blenda przeciwsloneczna jest nadal za slaba a daszek w E1 blokuje czesc promieniu od gory). Kask oferujacy bardzo duzo podroznikowi ale to nie terenowiec...
danielc... E1 jest tak samo cichy jak C3 pro ?
Krzyszt... Na początek dzięki za dodanie filmiku o e1. Od mojego posta do Ciebie z pytaniem o e1 mineło trochę czasu. Czekam na ten kask 2 miesiące i pewnie poczekam jeszcze trochę bo schuberth ma jakąś dziwną politykę co do terminowości dostawy (nie ma żadnej, może jutro może za dwa miesiące) Czekam i będę czekał. Pozdrawiam
Ireneus... Cześć! Mam pytanie nie do końca dotyczące filmu, ale może znacie odpowiedź. Kupiłem ostatnio kask Arai quantum st pro i nie znalazłem w pudełku podbródka, który znacznie zmniejszyłyby zawirowania powietrza wewnątrz. Czy można taki podbródek zakupić oddzielnie? Na stronie Arai niestety nie znalazłem nic takiego, a nie ukrywam ze jest to fajny patent.
Honda C... Powiem tak..: Raczej gówno mnie obchodzi ten kask bo mnie na niego nie stać a i tak mam swój ulubiony, ale obejrzałem cały materiał. Dlaczego? A no dlatego że uwielbiam słuchać tego kolesia.. ;D A i trochę dodatkowej wiedzy nikomu nie szkodzi.. chyba.. :)

Czekam na następny zastrzyk wiedzy i pozdrawiam całą ekipę. :)
Artur... eee no powiem że świetnie gadasz i potrafisz zaciekawić :D łapeczka leci ;)
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCu5QmJsGUjkbmZQ1wPA-WxA