jakbyniepaczec - TWIN PEAKS, odc.3-4, sezon 3: Oceniamy NA SZYBKO + spoilery


Tak, wiemy że jest błąd: omawiamy odc. 3-4 a nie 2-3 :) Lubisz Jakbyniepaczeć? Zostań naszym Patronem/ Patronką na Patronite: https://patronite.pl/jakbyniepaczec Polub nasz nowy fanpage: https://www.facebook.com/jkbniepaczec Subskrybuj: https://www.youtube.com/subscription_... Scenariusz, prowadzenie i opracowanie graficzne: Kaja Szafrańska Montaż, kamera i udźwiękowienie: Janusz Raczyński W wideo wykorzystano cytaty z: Twin Peaks 1990-2017, ABC/ Showtime źródło: youtube.com

Najlepsze komentarze:

alicjad... a co z tym, że Doug miał niewładną rękę? czy to ma coś wspólnego z ręką na drzewie albo gościem bez ręki? i o co chodziło z pierścieniem? i zlota kulka, ktora po nim zostala?
Grzegor... A Audrey Horne nie zginęła podczas wybuchu w banku jak się tam przyczepiła kajdankami?
Marc Ca... niebieską różę ma na sobie przedziwna dziewczyna w czerwieni podczas spotkania Cheda Desmonda i Gordona w Fire walk with me
Szczeru... Kilka uwag po obejrzeniu:
Negatywne:
- Pomysł, żeby wymioty miały być swoistym "drogowskazem" trąci bezsensem. Prędzej bym powiedział, że przeniesienie wymaga opróżnienia żołądka bo jego treści nie można przenieść w inny wymiar.
- Nie powinno się przy omawianiu tego odcinka pominąć kwestii sygnetu który miał Doug - sygnetu z "Ogniu krocz ze mną"- któremu ręka drętwiała od niego tak samo jak Teresie Banks.
- Ten początek "organizacyjny" przeniósłbym jednak do opisu filmu.

Pozytywne:
- Bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenie z butami, to by było ciekawe (choć nie jestem pewien czy "nosicieal" Mike'a da się z tym powiązać)
- Kupiła mnie teoria ze zmianą prądu zmiennego na stały, mogło tak być! :)

A "Blue Rose" jest kodem Gordona na pewien specyficzny rodzaj spraw - jak dla mnie to chodzi o te, w których występuje podejrzenie udziału przybyszy z kosmosu.
Szczeru... Jak na "Na szybko" strasznie dużo tych organizacyjnych kwestii na początku :P
Harry P... Obejrzałam dopiero 4 odcinek, więc nie wiem czy to się wyjaśniło, ale z Naido kojarzy mi się jedynie... Josie ;)
Daniel ... A czy Naido to nie czasem Josie Packard???
no name... Niebieska róża przewijała sie już kilkukrotnie w Twin peaks, w filmie ,,ogniu krocz ze mna", na samym początku, miała ja przypietą kuzynka gordona cole'a, gdy chester desmond zapytany przez drugiego agenta, gdy tłumaczył mu co oznaczały ruchy owej kuzynki, o ta róże powiedział, ze nie może mu tego powiedzieć. Fanowska Wikipedia Twin peaks tłumaczy błękitna róże jako kod który używał Cole w niektórych przypadkach w fbi które nie dają sie wytlumaczyc racjonalnie, paranolmalne zjawiska. Przypominając, projekt blue book w którym brał udział major briggs i windom earl należały do jednych z tych ścisłe tajnych i paranolmalnych projektów.
Krzyszt... Kobieta która może rozpoznać Coopera to może być Amy
Krzyszt... Naido kojarzy mi sie z Josie Packard


Krzyszt... Blue rose pojawia się też (bez wyjaśnienia) w filmie Ogniu krocz za mną ...
Mateusz... Póki co jestem rozczarowany.Brakuje klimatu,mnóstwo polepionych wątków,każdy kolejny odcinek z coraz bardziej wydłużanymi scenami,za dużo eksperymentów.
Mam nadzieje,że coś w końcu ruszy,że nie okaże się,że Lynch nie ma nam już nic do powiedzenia.
Jerzy D... Co do złotych łopat, to jedyne co mi przychodzi do głowy do bracia Horne, którzy we wspomnieniu albo we śnie (nie pamiętam) rozbijali takimi ziemię pod Great Northern.
NateRiv... 1). Wymiociny to Garmonbozia (kłania się drugi sezon i Ogniu krocz ze mną)
2). Blue Rose oznacza, że ktoś zginie bądź zaginie (Ogniu krocz ze mną)
3). Agent Phillip Jeffries został sciągnięty z powrotem do jednej z chat (Ogniu krocz ze mną)
Lisbeth... Dlaczego obstawiacie źe osoba która ma zidentyfikować Coopera to kobieta? Albert z Gordonem mowią przecież (z pamięci piszę): Jest jedna osoba, ktora może to potwierdzić. Wiesz gdzie ona jest? Nie, ale wiem gdzie pije. ONA- czyli ta osoba. czyli ze to rownie dobrze moze być facet.
Lisbeth... Jestem zaskoczona jakoscią komentarzy dojrzałych i inspirujących pod tym filmem. Malo hejtu. To tak rzadkie ostatnio zjawisko ?
waydack... Trzeba zacząć od tego, że ten serial jest "Twin Peaks" tylko z nazwy. Pozwolę sobie zacytować fragment komentarza z filmwebu, pod którym się podpisuję. "Mocą tamtych sezonów było stopniowe odkrywanie wszystkiego co kryje się pod gładką powierzchnią małego miasteczka, (miasteczka, którego tutaj nie ma) zarówno w sensie ludzkim, fizycznym jak i metafizycznym. Bohaterowie, stopniowo pokazywali swoje drugie oblicza. Typowo Lynchowe wstawki odmiennych stanów świadomości podkreślały klimat, tutaj stanowią główną oś. Chwilami bełkotliwą i pełną dłużyzn". Nie rozumiem zachwytów i nie wiem na ile jest to robienie dobrej miny do złej gry a na ile faktycznie podziw dla Lyncha. Jak dla mnie to zwyczajny przerost formy nad treścią, ciężkostrawny,.
Piotr S... blue rose to w FBI sprawy dziwne cos jak archiwum x
Prockur... Niebieska róża byłą też obecna w filmie Ogniu krocz ze mną
Tribute... Ja się zastanawiałem dlaczego efekty specjalne wyglądają tak marnie. Jednak po namyśle uważam że w filmie nie istnieją przypadki i jest to specjalnie zastosowanie ich żeby wytworzyć klimat lat 90 w 2017 roku ;3
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCHfp1ZNjKYZAaG7tgmYLZfw