Domowy Survival - Zestaw przetrwania na narty / snowboard


Co zabrać na wyjazd na narty, by poradzić sobie w razie sytuacji kryzysowej? Jak się przygotować do takiego urlopu? Co warto mieć ze sobą na stoku? O tym wszystkim dowiesz się z niniejszego materiału! Film "6 porad urlopowych dla preppersa": https://www.youtube.com/watch?v=tzcEGouAFl4 Film o samochodowym zestawie przetrwania: https://www.youtube.com/watch?v=FKRreVUsxXA Prawdopodobnie najlepszy sklep dla Preppersów w Polsce: https://karaluch.com.pl/ Nasz blog: http://domowy-survival.pl/ Fanpage: https://www.facebook.com/domowy.survival/ Facebookowa grupa dla fanów: https://www.facebook.com/groups/domowysurvival/ Instagram: https://www.instagram.com/dwelling.survival/ Dotacje w Bitcoin:...

Najlepsze komentarze:

Olson32... Moim skromnym zdaniem na narty wystarczy dobra, dobrana do warunków odzież, dobry sprzęt, tj. narty, kije, gogle, kask, naładowany telefon, woda, termos i kanapka albo dwie. Jeżeli chodzi o rozpalanie ognia czy bronienie się przed niedźwiedziami, to nie warto sobie zawracać głowy, bo jak 17 lat na nartach jeżdżę, nie słyszałem jeszcze żeby podjęcie przez ratownictwo górskie trwało na tyle długo żeby trzeba było budować jakieś fortyfikacje albo rozpalać ogień ze złamaną nogą :) Warto też zapoznać się z przepisami odnośnie tego jak zachowywać się na stoku, tym bardziej że są tam zawarte wskazówki jak zachować się w przypadku nawet złamania nogi i wylecenia poza trasę. I najważniejsze, nigdy nie kupować białych ubrań na narty :)
Janusz ... Nie powinno się też jeździć offroad - ami
Petr L... Gdzie to nagrywałeś?ten stok.pozdrawiam. (Tylicz?)
Czarny ... Ja zawsze biorę ogrzewacze chemiczne do stóp i dłoni (takie bardzo cieknie. Wyciąga się z opakowania, zrywa folię ochronną i grzeją kilka godzin. Nie mylić z takimi z blaszką które się przegina i grzeją przez kwadrans) po zestawie. Mało zajmują a raz musiałem z nich skorzystać. Zdjąłem but narciarski i przykleiłem (bo mają lekki klej) na podeszwie skarpety. Szczerze polecam ;)
pixell1... a macie 7000 view ;-) pozdrawiam !

BTW : Wasza książka jest świetna. Treściwa, posegregowana wiedza, podstawy dla każdego !
Stolari... To stok w Krynicy czy tylko mi się zdaje? :)
Jest? K... U ciebie nie ma śniegu, a u mnie pi#dzi jak jasny ch#j. Ty to masz szczęście. Pozdrawiam.
lech14... Czy ta góra z której zjeżdżałeś to Czantoria?
max... Co to ma być??? Zestaw przetrwania na narty? Kurde jaki gaz, koce termiczne? Sorki kolego ale jak idziesz na tury to nrc - ok, kanapki etc, tak jak na piesze wyjście. Jednak na trasach przygotowanych to co najwyżej telefon. Piszesz poniżej o świadomej rezygnacji np. ze spodni narciarskich na korzyść wyjazdu na narty. Bzdura! Spodnie, kask, gogle to podstawy. Nie masz tego to nie jeździsz, proste. Nie popadaj w paranoje: zestaw na narty, do samochodu, do kina i na wesele na wsi.... Niestety łapka w dół.
Piotrek... Co do wyposażenia samochodu to OBOWIĄZKOWO na takie wypady ŁAŃCUCHY NA KOŁA i ewentualnie mała składana saperka. Wielu ludzi o tym nie pamięta a nie ma nic lepszego jeśli na drodze jest lód albo utkniemy w zaspie.


Marcel ... A Krzysztof gdzie ma kask :)))
KILLeR... warto jest też mieć jakiś składany nóż po to by np. naprawić narty lub sie przed czymś obronić .
Magz xx... Dajcie spokój z tym kaskiem. Ciężko jest upaść na głowę, a przeciętny narciarz nie wykonuje żadnych akrobacji. Może przydać się jedynie w niższych partiach gór, które nie są ośnieżone lub na lodowcach, których w Polsce brak. Jeśli ktoś woli szybką jazdę to i kask nic mu nie da, prędzej sobie kark skręci. Kaski są dobre dla dzieci, które bardziej są narażone na urazy głowy. Normalnie kask utrudnia jazdę na nartach i tylko grzeje w głowę.
Micha? ... Eeee... w Krośnie to jest normalne że jest śnieg. Nie rozumiem dlaczego w np. Warszawie nie ma śniegu.
Jesus S... A ja bym prosił o odcinek o tym jak znaleźć coś do jedzenia w zimie, jeśli nie byłoby możliwości upolowania czegokolwiek [bo np. zwierzyna byłaby znacznie przetrzebiona]. Bo poza kłączami pałki, żołędziami, czy jakimiś korzonkami, to nie ma na YT żadnych filmów informujących co wtedy jeść i jak przetrwać w takiej sytuacji.. A zapas konserw też ostatecznie się kiedyś skończy.
Bartlom... Ja proponuje do zestawu na narty zawsze zabrac 1-2 ogrzewacze do rak ... w takiej 3 godzinnej przygodzie z wyciagiem warto miec zeby sobie rece rozgrzac bo to potrafi byc mocno upierdliwe jak rece zaczynaja dretwiec z zimna :)
Piotr S... Na wyjazd na narty ja wziołbym narty :)
Jan Wyr... Nie jest to głupie co mówisz. Ale nie machaj tak rączkami.
Oimieni... Spoko ale uważam, że na narty warto ubrać przeznaczone do tego ubrania które nie przemokną jak jeansy :D Szczególnie jeśli zakładamy najgorszy scenariusz to raczej odpowiednie ubrania będą na naszą korzyść.
Janusz ... Mówiłeś o kaskach, a sam nie miałeś. :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCtgwI4OVMGw_deAYE7pqcww