DOMEK NA DRZEWIE GOTOWY // The Forest #10

Feomathar »
Sprawdź statystyki dla kanału "Feomathar"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Jeśli odcinek Ci się podobał to nie zapomnij o łapce w górze. Pomoże mi ona w rozwoju kanału. Dzięki ;)

Seria jest wzorowana na typowych seriach typu Zagrajmy w The Forest lub Let's Play The Forest.

The Forest to pierwszoosobowy horror FPP z silnymi elementami survivalowymi. Grę wyprodukowało studio Endnight Games, mające na koncie mobilne End Night. Firmę założyli ludzie, którzy wcześniej pracowali nad efektami specjalnymi w takich filmach jak Tron: Legacy czy 300.
Wcielamy się w mężczyznę, który przeżył katastrofę samolotu pasażerskiego. Bohater budzi się przy wraku i, niczym Robinson Crusoe, stara się przetrwać budując schronienie i szukając pożywienia. Szybko jednak okazuje się, że rozbitek nie jest na wyspie sam, oprócz niego w dżungli kryje się plemię mutantów - kanibali.
Tytułowy las jest w pełni dynamiczny - pogoda ciągle się zmienia, a rośliny rosną i więdną, do tego dochodzi cykl dobowy oraz symulacja przypływów i odpływów. Na wyspie umieszczono również rozległy system podziemnych jaskiń i łączących je tuneli, zaś gracz otrzymuje pełną swobodę eksplorowania świata. Istotną rolę odgrywają tu elementy survivalowe - musimy ścinać drzewa, aby uzyskać drewno na opał lub jako budulec schronienia, konieczne jest także szukanie pożywienia, polowanie na zwierzęta oraz uprawa roślin.
W dzień jesteśmy relatywnie bezpieczni - jedyne zagrożenia wiążą się z przetrwaniem na wyspie - za to w nocy musimy odpierać ataki mutantów. Rozbudowany system rzemiosła pozwala na konstruowanie własnego uzbrojenia oraz pułapek, a gra oferuje również elementy skradankowe i często najlepszym sposobem na przeżycie jest unikanie kontaktu z kanibalami. Co ciekawe, plemię mutantów nie zachowuje się jak zwierzęta - każdy z nich posiada własne wierzenia, tradycje oraz związki z innymi członkami klanu.


● Facebook - https://www.facebook.com/Feomathar17


OUTRO:
Muzyka - Gresby Nash - Try and Survive

Komentarze:

Xerden... feo są 2 rody kanibali 1 i 2 i ten twuj totem przywołał 2 rud kanibali
Xerden... Feo ta 2 pułapka jest na kanibale ta 1 jest tylko na kruliki :)
Duron0... Feo, kilka porad, mam nadzieje, że pomocnych :)
- Z trzech typów, nazwijmy to, mutantów spotkałeś dwa, takiego z wieloma rękami, i takiego z czterema nogami. Trzeci, chyba najgroźniejszy skurwibąk jeszcze na Ciebie czeka. Eksploruj jaskinie!
- Na wspomniane mutanty najlepiej działają mołotowy, płonące strzały (strzała + ciuszek) i ogólnie płonące pierdoły działające na odległość.
- przy jednej z bliższych lokacji początkowej jaskiń, w ciele turysty można znaleźć katanę. Mocna jak cholera.
- przy pomocy znalezionych, zazwyczaj przy wraku samolotu monet, circuit board`sów (wybacz, ale nie wiem jak to na polski przetłumaczyć), alkoholu i zegarka na rękę (jak zwykle przy martwych pasażerach, w walizkach etc.) można zrobić bombę. Co zabawne, bombę tą można wsadzić w ucięty łeb kanibala. Bo można.
- W jaskiniach zdarzało mi się znajdywać włoskie świeczki firmy Dynamite. Jeśli znajdziesz, nie marnuj, tylko zachowaj na mutanty.
- Jeśli połączysz kijaszek z ciuszkiem, dostaniesz pochodnie. Można nią podpalać i pali się długo. A i świeci lepiej niż zapalniczka.
- z liny i dwóch jelonkowych skór można zrobić bukłak na wodę. Bardzo przydatny na dłuższe wypady.
- Przy pomocy zębów i żywicy można poprawić obrażenia broni. Można też zwiększyć szybkość przy pomocy piór i żywicy.
- jeżeli napadnie Cię duża grupa kanibali, WAL W PRZYWÓDCĘ!!! To ci ozdobieni czaszkami na patykach i płytami CD. Często bywa tak, że jak go powalisz, to reszta go odciągnie i się odczepią.
- w prawdziwym życiu, weź sobie karteczkę A4 i zegnij ją w pół (lub, jeśliś ambitny, kup sobie mały notesik) i zapisz sobie przepisy na przedmioty które ja lub ktoś inny Ci poda. Kartkę oczywiście zachowaj. Ja, jako iż lubię się bawić w takie rzeczy, dorobiłem sobie rysunki przedmiotów i ochlapałem notesik cienką warstwą soku z jeżyn, po wyschnięciu wyglądającego jak krew.
Adam Cz... do siekiery można dodać pióra i szybciej napieprza.
Gelard... feo, scinaj drzewa za pomoca bomby
Xardas... Ten "straszak" z tego co mi wiadomo to przycięga tych dzikich ale odstrasza tych normalniejszych
MrMorir... Przeczytałem "DOMEK NA DRZEWIE GOTHICOWY"...
KalterQ... nie zapominaj, że kanibale wchodzą n drzewa
KalterQ... pierwsza łapka pierwsze wyś. i pierwszy komentarza i na to z drzewa możesz mówić żerdzie/żerdki
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCnVfFTqKUDZwQXhXY1yoI5w