Witaj w serwisie youtubersi.pl! Serwis poświęcony jest Polskim youtuberom!
Na bieżąco synchronizujemy konta youtube, twitch, instagram polskich youtuberów, reklamujemy i promujemy youtuberów/streamerów w internecie oferujemy kompleksową obsługę w kodowaniu skryptów i wszelką pomoc w rozwoju.
Mamy już
filmów! nowe filmy już za chwilę! Dzięki naszej stronie będziesz na bieżąco!

Czy polskie filmy są gorsze od amerykańskich? - FAQ

Na Gałęzi »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału "Na Gałęzi"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Na Gałęzi na FB: https://www.facebook.com/NaGalezi

Jakie cechy powinien mieć recenzent filmowy? Jaki powinien być dobry zwiastun? Co sądzę o filmach o superbohaterach? Czy polskie filmy są gorsze od amerykańskich? Czym się różni dźwięk od montażu dźwięku? Odpowiadam na Wasze pytania!

Twitter: https://twitter.com/MLukanski
Subskrybuj: http://bit.ly/1JBePhf
Komentarze:
Marcel ... Jesteś zajebisty
Jestem ... Co sądzisz o filmu "Vabank"?( bo to moim zdaniem najlepszy polski film w historii kina)
Mateusz... Polskie filmy mają inną tematykę, najczęściej to o prostu filmy obyczajowe i w nich nie są potrzebne graficzne fajerwerki, wybuchy itp. Wystarczy dobre oświetlenie i zaplanowany plan filmu, żeby wszystko wyglądało w porządku. Na przykład w serialu Wataha nie ma pościgów samochodowych, eksplozji na pół miasta i uderzenia meteorytu, ale i tak serial wygląda znakomicie, ciemny ekran buduje klimat, ale jednocześnie nie jest aż tak ciemno że nic nie widać (jak to się często zdarza).
Bartek ... Czy podczas realizacji filmów, szczególnie tych wysokobudżetowych "akcyjniaków", często zdarza się, że kamera zostaje uszkodzona, na przykład wskutek oberwania jakimś elementem scenografii, czy też są one w jakiś sposób przed tym zabezpieczane i zdarza się to raczej rzadko?
Iwo Dud... Marcinie, co powiesz o kręceniu filmów dronami, czy to ma jakiś sens w bardziej zaawansowanym filmie? Jeżeli tak to podaj przykłady takich filmów :)
?ukasz ... Czy będzie kiedyś analiza pracy kamery i montażu w "Obywatelu Kane"? Wiem, ze to stary film i to co w 1941 roku było nowością dziś jest standardem, ale to wciąż świetny przykład dla niektórych "sztuczek" filmowych.
Przemek... Na co zwraca uwagę krytyk filmowy ? Czy się za niego uważasz ?
Pawe? O... Propozycja nakręcić poradnik związany z dobrym kadrowanie i obróbką filmów itp.
arnold ... Co sądzisz o filmach Andrieja Tarkowskiego?
regeman... co sądzisz o filmach Edgara Writht'a?
Pan Prz... W jakim programie montuje się filmy takie kinowe pełnometrażowe? Bo nie wydaje mi się że w premiere pro czy vegas
Mistrzo... mógł byś zrobić filmik o najlepszych według ciebie filmach si fi i opowiedzieć dlaczego akurat te uważasz za najlepsze
HAMER A... jaki polski film Mozesz polecic
Micha? ... Nie uderz się o mikrofon.
MarcinB... To że polski film wygląda jak polski nie znaczy przecież, że jest gorszy niż amerykański. Zazwyczaj jest wręcz przeciwnie. Kręcimy naprawdę dobre filmy, które często biją na głowę hollywoodzkie produkcje. Choćby pierwszy z brzegu "Wołyń", nie ma się czego wstydzić na tle amerykańskich hitów.
ichiPol... Powiedziałeś, iż bluescreen jest wdzięczniejszy więc czemu na większości produkcji używa greenscreena
Pan Pyt... Czy animowany film krótkometrażowy musi pojawić się w kinie tak jak długometrażowy żeby mieć szansę na nominację do Oscara? Wgl czy są jakieś różnice między tymi filmami w procesie od skoczenia produkcji do gali Oscarów???
CigarDi... Bluescreen jest używany tam, gdzie greenscreen się nie nadaje. Weźmy na przykład jakieś drzewo, weź spróbuj wykluczować zielone liście z zielonego tła. Zielony jest rzadziej spotykany w ubiorze niż niebieski, dlatego częściej właśnie greenscreen jest w użyciu.
Zuza Gi... 6:18 a może zrobisz film z listą przykładów częstych błędów w filmach amatorskich? Nie mowie o wytykaniu jednej konkretnej osobie błędów ale mowa ogólnie o rzeczach które się często powtarzają. Takie trochę wskazówki dla początkujących twórców. :)
Jan Lan... Ile masz niedowagi? :D
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCtecHyLSXoL3P-xgFsbQh-g

X