Maskacjusz TV - Lectio Divina - ks. Krzysztof Wons SDS


O roli lectio divina w formacji i codziennym życiu kapłana mówił 26 października 2017 r. w łódzkiej katedrze ks. Krzysztof Wons SDS, alwatorianin, znany rekolekcjonista, ceniony kierownik duchowy, uznawany za jednego z największych specjalistów lectio divina w Polsce. Konferencja była wstępem do medytacji fragmentu Pisma dotyczącego pierwszych apostołów. W rekolekcjach w łódzkiej katedrze uczestniczyli księża z całej archidiecezji łódzkiej. #EfektRysia

Najlepsze komentarze:

Calafus... Dziękuję. Czy Słowo Boże wyjaśnia mi gazetę, czy gazeta Słowo Boże?
pebr70... Co za Kapłan! Wielkie dzięki Księże!
Monika ... Bogu dzięki, że coraz częściej słyszymy o Lectio Divina. Jeśli katolicy przyjmą tą praktykę, wrócą do Słowa od którego pochodzi ich wiara. Jest to bardzo ważne teraz, kiedy większość ludzi należy do danej religii jedynie z przyzwyczajenia.
Dawniej chrześcijanie byli czymś na wzór elity - małą grupą, ale traktującą swoją wiarę bardzo poważnie. Żyjemy w czasach ostatecznych i bardzo ważne jest, abyśmy przyjmowali Słowo - nie możemy wiecznie wymyślać nowych wymówek o brak czasu ani tym bardziej bagatelizować sprawy.
W pobożnym czytaniu jest wielki potencjał na duchowe odrodzenie członków Kościoła - zarówno kapłanów, jak i wiernych.
Módlmy się o otwartość na Słowo Boże. O odwagę, która pozwala zmierzyć się z własnymi lękami i dopuścić do siebie Moc Stwórcy, który mimo ogromu swojej Miłości przez wielu postrzegany jest jako źródło niepokoju.
Wspaniałe i ważne słowa, Bóg zapłać pasterzom otwartym na Ducha Świętego!
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC-vPpUK6JAhlh1H-R-e2_ig