TVP Sport - Retro TVP: Turcja – Polska 2:1 1993


Mecz w ramach eliminacji mistrzostw świata 1994. Polacy prowadzili po szybkim golu Wojciecha Kowalczyka. Niestety, ze Stambułu nie wywieźliśmy nawet punkty... Turcja – Polska 2:1 (0:1) Bramki: Sukur 53, Korkmaz 69 – Kowalczyk 12. Polska: Matysek – Michalski, Kruszankin, Wałdoch, Adamczuk, Lewandowski, Pisz, Staniek, Jałocha, Juskowiak (77. Jaskulski), Kowalczyk (55. Ziober). OGLĄDAJ TRANSMISJE SPORTOWE ON-LINE: http://sport.tvp.pl/ SUBSKRYBUJ NAS NA YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/sporttvppl FANPAGE: https://www.facebook.com/tvpsport/ ŚLEDŹ NAS NA TWITTERZE: https://twitter.com/sport_tvppl

Najlepsze komentarze:

Grzegor... Wówczas mówiono, że Turcy to słabeusze i wstydem było nawet zremisować, natomiast mało kto wtedy wiedział, że rodzi się silny zespół, który 9 lat później został trzecią drużyną świata.
larwa85... Po 3 porażkach do 0: z Anglią na Wembley 0:3, z Norwegią w Oslo 0:1 i w Poznaniu z Norwegią 0:3 w końcu strzeliliśmy gola, ale czwarty raz z rzędu przegraliśmy, a tym razem ze słabo jak się wydawało Turcją (choć potem pokonali również u siebie pewną awansu Norwegię). To jest najdłuższa seria porażek w meczach o stawkę- bo 6 porażek łącznie z Izraelem w ramach eliminacji do Euro 1996. Świetnie całość skomentował Laskowski mówiąc jak bardzo źle jest z naszą piłką. Generalnie te eliminacje, a szczególnie II połowa to była żenada.
Adam Ha... Zdaje się, że nieprzypadkowo zamieściliście Państwo ten skrót dokładnie w 24. rocznicę tego meczu :). Mam rację?
nesek70... Nigdy nie będę tego w stanie pojąć gdzie przez prawie całe lata 90 trenerzy mieli oczy nie powołując Nowaka.. Wiem - śląska mafia (Wujo), ale bez przesady.. zawsze będę mówił, że to nasz najlepszy gracz lat 90-tych... mowi sie, ze zawodnicy z igrzysk 92 nie zostali do końca wykorzystani, ja uważam,że za bardzo
Romek A... Znowu 4:3 rozciągnięte do 16:9. Amatorzy.
kera... 1:22 jakie zaangażowanie Juskowiaka...
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCalwFtq-BVcszKLZ5k2vbLw