Astrofaza - Cichy koń pociągowy nauki który zmienił wszystko - Astrofaza


WIĘCEJ INFO O SZYBKIM INTERNECIE - http://www.lte.pl/najnowsze-technologie Odcinek o komunikacji i jje wpływie na rozwój nauki. Jak zaczęła się historia komunikacji satelitarnej, jak działa internet bezprzewodowy LTE oraz w jaki sposób kontaktujemy się z sondami kosmicznymi. ============== Muzyka ================ Take the lead - Kevin McLeod

Najlepsze komentarze:

?e?... Komunikacja z sądami, a ja dalej nie mam zasięgu w kiblu...
Zejon... Taaak internet się rozwija niby mam LTE wszystko pięknie ładnie ale chyba cofam się w czasie bo nieraz na statystyce prędkości widzę jednostkę ,,bity"
A to ma... Reklama spoko. Tylko szkoda, że Plus ma w tej chwili NAJGORSZĄ ofertę na kartę ze wszystkich operatorów
theprze... Wraz z rozwojem telekomunikacji, internetu oraz ogólno pojętej techniki. Astrofaza będzie się coraz bardziej sprzedawał, aż osiągnie szczyt. Kiedy to straci 90% widzów.
lemur j... Satelity zmieniły prawie wszystko, mojego życia nie zmieniły ; )
Agniesz... Reklama reklamą ale TEMAT ZAJEBISTY !!!!!
JEDYNKA... HD 140283 czy ta gwiazda jest starsza niż wszechśwat? co o nie wiadomo?
Zero92P... Internet LTE teraz coraz ciekawiej się rozwija, to jest zdecydowanie plus (no pun intended ;) ) bo taka mobilność jest w dzisiejszym świecie prawie niezbędna. No i warto poszukać najlepszej dla siebie opcji, czy to prepaid czy abonament, bo oba rozwiązania mają swoje zalety (https://www.ebrodnica.pl/polecane/9248-internet-mobilny-abonament-na-karte-a-moze-rozwiazanie-bezplatne.html tu można przeczytać właśnie o obu sposobach).
A co do samego filmiku - bardzo przyjemnie się ogląda. W sumie przypadkiem trafiłem na kanał, ale będę odwiedzał częściej :-)
PabloSa... Będziemy oglądać koty w rozdzielczości 32k :D
Szymon ... Nie będę oryginalny, ale ja twierdzę, że procesory w urządzeniach mobilnych zostaną zastąpione szybką transmisją danych. Zamiast smartfonów będziemy mieć ekran z szybkim łączem, a wszystkie operacje będzie wykonywał jakiś megakomputer. Ma to duży sens, bo megakomputer będzie podłączony do sieci elektrycznej i będzie w stanie przetworzyć dużo więcej danych niż "rozsiane" po całym świecie mobilne procesory z ograniczonymi bateriami. Kwestia kosztów takiego abonamentu używania danych rozwiąże sie sama przez konkurencję i dostępność takiej usługi. Już dzisiaj możemy oglądać na urządzeniach mobilnych coś na żywo. Dlaczego więc zamiast "jutuberów" nie przesyłać pulpitu naszego wirtualnego komputera? Tym bardziej, że "nasz komputer" stale by się rozwijał, a nas obchodziłby tylko abonament, a nie zmiana sprzętu co 2 lata, żeby mieć w miarę aktualny.


Jeba? W... 1:46 Dlugosc w Hz??
Kamil B... A moim zdaniem rozwój takich technologi jest bardzo potrzebny lecz trochę za szybki, gdyż ewolucja moralna człowieka nie nadąża za możliwościami które ta technologia otwiera :) Chodzi mi głównie o niecne i zbrodnicze jej wykorzystanie ale również korzystanie z niej w sposób nie uwłaczajacy godności człowieka PS. Mam nadzieję że nie trafię do kącika heretyka :D
PPS. Świetny odcinek Panie Piotrze :)
Matiz92... Świetny materiał! Niedługo pewnie nastanie epoka hologramów, a później? Moze teleportacja :P
Jurek M... 1:48 drobna uwaga - długości fali nie wyrażamy w hercach , tylko w metrach. Herc to nie miara częstotliwości, tylko jednostka tej miary ;)
zbignie... WRESZCIE CIEKAWY TEMAT Z POLSKIM PROWADZACYM.
Adam Br... internet LTE niestety ma dużo wad, a podstawową jest brak zasięgu. Internet satelitarny wtedy działa bez problemów i lepsze wysokie pingi niż brak internetu :)
Kuba Ku... Okazuje się że można bardzo dużo opowiedzieć w 14 minut, rzeczowość na najwyższym poziomie przesyłu danych! Świetna robota.
Mirek K... Astrofazo mam ważne pytanie. Od pewnego czasu zastanawiam się jakie jest właściwie zastosowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i po co wysyłamy na nią ludzi?
Marcin ... Pamiętam, jak za dzieciaka marzyłem o tym, by mieć takie urządzenie, na którym widać osoby, z którymi się rozmawia... A teraz to wideorozmów nie chce mi się nawet odpalać :D
Qbox... W 7:40 pomyliłeś się. Zamiast GMS powinno być GSM. Pozdrawiam!
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ