AutoCentrum.pl - Zatankowałeś złe paliwo? Radzimy, jak nie trafić na pierwsze strony gazet


Co zrobić, jeśli przypadkiem do auta zatankujemy niewłaściwe paliwo? Czy można samemu wypompować je z baku? I jak kosztowna może być chwila nieuwagi? Zapraszamy na kolejną część poradnika dla kierowców. Partnerem odcinka jest DasWeltAuto - http://www.dasweltauto.pl/ Chcesz wiedzieć więcej? - Nasz kanał (subskrypcja): http://www.youtube.com/user/autocentrumkropkapl?sub_confirmation=1 - Nasza strona: http://www.autocentrum.pl/ - Facebook: http://www.facebook.com/AutoCentrumPL - Instagram: http://www.instagram.com/zachar_off Przydatne linki: - https://www.AutoCentrum.pl/filmy/ - https://www.autocentrum.pl/nasze-pomiary/ - https://www.autocentrum.pl/auta/ - https://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/ -...

Najlepsze komentarze:

Atetus9... Ciotka mojej dziewczyny zalała auto benzynowe dieslem do pełna - jak pistolet nie wchodził to uznała że trzeba klapkę czymś odchylić i lała powoli powoli pomagając sobie długopisem chyba...
Jeśli pytacie jakim jest kierowcą to takim który na ręcznym potrafi pół miasta przejechać i zetrzeć opony na płasko, albo jechać z flakiem na przedniej oponie i jak czuje że ciężej idzie auto to po prostu trzyma mocniej kierownicę ;)
Albo kiedyś na trasie przelotowej przez miasto nie widziała przez całą drogę żadnego zjazdu to przyjechała całą trasę do samego końca i dzwoni z parkingu do męża jak skręcić bo zjazdów nie widziała (A po drodze było ich z 10)
Karol W... E tam kiedys dziadek mi przywiózł rope zamiast benzyny nim się kapnołem to z 5l nalałem do benzyniaka.Palił czarnym dymem ale dał rade to przepalić.
JosziLe... ODKURZACZEM XD
Janusz ... Kurłaaa ale ładny wolgzwagen tylko rzeby somsiad takiego nie kupil
jareklo... Człowieku co ty mówisz ? "jak nie trafić na pierwsze strony gazet". A co to ma wspólnego z tematem filmu ? Jaki odkurzacz ? Przecież to kompletne bzdury. Materiał z dupy. Zanim zrobisz następny materiał to się zastanów czy to co mówisz ma sens !? A tak przy okazji - zatankuj do Hiluxa 2008 75L benzyny, i przejedź 20km. To tyle ile masz mniej więcej paliwa w filtrze i instalacji. Po takiej zabawie 30 minut u wprawnego mechanika i jedziesz dalej bez żadnych konsekwencji finansowych poza paliwem. Jakoś na pierwszej stronie nie byłem w gazecie.
S?awomi... ja koledze do auta wlałem liter benzyny po rocznym uzywaniu w celu szejkowania łańcucha z bicykla i śmiga auto jak ta lala
Gregore... co mam zrobić jeśli do tesli naładowałem zły prąd bo mam wiadomość że baterie są pełne jednak nie mogę ruszyć xdd
Aron3d... I właśnie dlatego każdy powinien choć raz w życiu zrobić wino własnej roboty. Nie będzie musiał tracić czasu na oglądanie tego typu filmów :D wężyk + grawitacja.
kamillo... Japierdole "welt" sie czyta tak jak widzisz a nie kurwa "feld" ty dalnie i czemu wgl po niemiecku "das welt auto" i na koniec ".pl"
?ukasz ... Które paliwo ma większą gęstość ( w różnych temperaturach )


Dzyndze... Ranisz moje uszy, nie bak a zbiornik paliwa, nie rurka a przewod, nie ropa a olej napedowy
Kub Rox... Mi kolega z którym bylem na stacji zatankować, LPG chciał do motocykla 4t
margare... jezeli jest niska temp. np -15 stopni to nawet zalecane jest wlanie ok. 3 litrów benzyny na pełen bak diesla.
Trzcina... Moje punto wszystko spali.
Nieanon... I tak najgorzej jak ktoś nam wsypie cukier
BigBox... kia picanto benzyna minimalnie wlana ropa bo ja wiem 0.3l jeździ dalej więc jak kapkę nalejemy nic sie nie stanie XD tutaj chodzi na filmie o litr w zwyż.
Grzegor... Kolega zalał ropy do malucha
Wojtek ... Pamiętam jak kiedyś pojechałem do Warszawy na szkolenie ze Szczecina. Tak się złożyło że kolega z Koszalina również jechał więc pojechałem do niego i razem (jego samochodem) pojechaliśmy do Warszawy. Powrót piątek około godziny 15 - wszystkie ulice zakorkowane więc trochę nam zeszło. Około godziny 18 byliśmy w okolicach Borów Tucholskich i zaczęło się kończyć paliwo - więc udaliśmy się do najbliższej stacji BP (karta routex). Zajechaliśmy, kolega patrzy i mówi - zobacz jakie drogie paliwo wskazując na zwykła ON (obaj mieliśmy te same samochody peugeot partner 1.6diesel). Ja patrząc na niego mówię - co ty? zwykła tankujesz? lej ultimate - będziesz miał więcej punktów na karcie. Poszedł tankować, a ja odszedłem na fajkę za stację. Po chwili przychodzi i mówi zatankowałem - ja: ok to lecimy. No raczej nie da rady bo zalałem do pełna ultimate 98 xD. Byłem w domu koło 6 rano :)
micha? ... Kiedyś siostra zatankowala ON do benzyniaka. Mechanik ściągnął wszystko z baku, nie wiem jakie były proporcje ale 40 litrów mieszanki było. Każdy mówił maluch przepali i faktycznie tylko że po każdym zgaszeniu auta trzeba było czyścić świece. Hehe, oczywiście kupa dymu była, pięknie czasy
Pixel... Diesle są tak hejtowane, bo są dużo bardziej zaawansowane od tych gównianych benzynowych kosiarek, a dopiero to jest konsekwencją wyższych cen napraw. Diesle są nieporównywalnie lepsze od benzynówek, dieslem jeździ się wygodniej, ma większą moc, diesel ma same zalety. Tylko ekodebile cały czas sapią na diesle a sami palą śmieciami w piecu
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCqz6xDe6wjhlbDdkTt4C6eg