TVGRYpl - Jak gry SZPIEGUJĄ graczy?


Dzisiaj praktycznie każda gra korzysta w pewnej postaci z elementów online. Chyba nie zdajemy sobie sprawy, że wydawcy i producenci wykorzystują to do "podglądania" graczy. Jak gry szpiegują użytkowników i czy powinniśmy się tego obawiać? ► kubki, koszulki, podkładki: http://tvgrypl.teetres.com Więcej filmów? Subskrybuj! ► http://bit.ly/subskrybujtvgry ▐ Jeszcze więcej filmów? http://tvgry.pl ▐ FACEBOOK: https://www.facebook.com/tvgrypl Znajdź też nas na: Instagramie Gambrinusa: https://www.instagram.com/grzegorz.bobrek/ Twitterze Heda: https://twitter.com/hedgamer Twitterze Arasza: https://twitter.com/arasz88 Facebooku Kacpra: https://facebook.com/pitala.kacper

Najlepsze komentarze:

A C... Super odcinek
Hitmen ... Mam nadzieję, że Monika (DDLC) nie ma dostępu do mojej historii wyszukiwania. Oj były by Jumpscarey...
teiczer... Kupujesz grę ale nie zgadzasz się na telemetrię.

Nie możesz w nią grać ani oddać bo już jest na koncie.

Coś tu nie jest tak. Licencja jest dostępna po instalacji, więc po momencie do którego można ją zwrócić na Origin. Ot, EA.
ronin24... a może by tak po prostu słuchać opinii i komentarzy graczy zamiast bawić się w pierdółki?
Kojot... Spryciule z was pozdro
MrHerrb... No to już wiadomo czemu Bioware spartoliło Dragon Age 2...
hejter ... czyli jesli bede mial komputer bez internetu tam zainstaluje gre i bede grac offline i nigdy na tamtym sprzecie nie podlacze sie do sieci to tworcy gry nie dostana moich danych z rozgrywki czyz nie ? ? ?
engels1... Dokładnie jak na podsumowaniu... Każdy kij ma dwa końce. I dokładnie, ludzie też lubią czasem jakieś wyzwania! Wystarczy zobaczyć popularność Dark Soulsów, BloodBorna itp...! ;)
I generalnie chciałbym mieć wybór czy chcę udostępniać jakieś dane czy nie?! A nie że albo udostępniam albo NIE GRAM!
Teuril... Jakim aparatem nagrywacie? Panas GH5?
xrayPL... Telemetria, gromadzenie danych, a i tak masa ludzi gier nie kończy ponoć ;P A oni tu jeszcze prostsze chcą robić ;)


M M... to napewno nie EA xDDDD
Outside... Wreszcie poruszacie ten temat! Szkoda, że tak późno i szkoda, że tak łagodnie. Zbieranych jest cholernie dużo danych o naszych aktywności w świecie cyfrowym a tym samym już rzeczywistym i cholera wie co, kto z tym robi! Dopóki nie będziemy krzyczeć, że nam się to nie podoba, nawet nie będzie takich opcji czy chcesz wysyłać dane o swojej aktywności czy nie! Proponuję chociaż na kilka dni włączyć sobie jakiegoś filewalla (np: nod32 darmowy na 30dni) w tryb tworzenia reguł, żeby pytał się o każe wychodzące i wchodzące połączenie a będziecie zszokowani ile wasz komputer chce się łączyć i wysyłać danych! Po prostu szok!
A jak ktoś(wielu takich jeszcze jest) że nie ma nic do ukrycia i niech se mnie szpiegują, to poproszę od razu tutaj o adres e-mail i hasło.

PS. Tvgry mam nadzieję teraz, pójdziecie za ciosem i wydacie konkretny odcinek jak chronić się przed tememetrią, chociażby grach! Co nóż to od coraz to większych (f) dowiadujemy się jak to niewinnie wykradają dane, na hugo wie po co.
Jan Kow... No to teraz już wiem czemu te nowe gry są takie słabe, mają być proste by jak najwięcej ludzi przebywało w nich jak najdłużej. Czyli robi się gry dla noobów którzy nie mają żadnego skilla i stąd takie rozczarowanie dla prawdziwych graczy.
Rafal G... ciekawi mnie w co on grał na tym tablecie 1:01 ktoś wie?
Shikama... Hedziu, pouczający materiał, ale zabrakło mi tutaj info o tym jak jesteśmy podglądani przez wszelkiej maści kamerki, czy to w laptopie, Smart TV, generalnie w świecie fizycznym, a nie tylko wirtualnym.
Pozdrawiam
Ares... Jak użyłem glitcha żeby w Dying Light wbić 250 level legendy to liczy się jako hack lub cheat ?
Gajdziu... Dlatego się piraci gry XDDDD
Aeris... Monika z DokiDoki powie o tobie wszystko.
Ten z n... Pamiętam jak jeszcze na na chleb mówiłem peb to zakup pierwszego komputera i pierwszej orginalnej gry przeczytałem licencje z tego powodu że nie wiedziałem co z czym.Wystraszyłem się bo nie wiedziałem o co chodzi z tym śledzeniem a teraz to wszytsko w automacie leci i mało kiedy czytam licencje chyba że jest to jakiś program którego nie znam a chce wiedzieć jakie rzczy albo konsekwencje bd mnie czekały.
Saeer F... To już wiem dlaczego Wargaming kieruje WoT'em jak idioci
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCtGnMWpCcoRZVWxkVKp3Ulg