Wiedza z wami - 159. Wszystkie śmierci w Zbrodni i karze. Co się naprawdę stało z Rodionem?


_ https://facebook.com/wiedzazwami https://www.instagram.com/wiedzazwami https://twitter.com/wiedzazwami

Najlepsze komentarze:

julia m... Cudowny kanał i Pani prowadząca! :))
Asia De... dzięki Pani zdałam dzisiaj maturę ustną z j. polskiego na 85%, Dziękuję!
Krzyszt... Seryjny morderca z Dextera, który zabija osoby, które dopuściły się zbrodni, postępujący według swojego kodeksu to jest dla Pani żart. Morderstwa w Zbrodni i karze to jest już w porządku. Ok.
Karla C... Niezmiernie doceniam Pani filmy, oby więcej tak kompetentnych polonistek!
Natalia... to nie rozumiem dlaczego Pani na lekcji mowila ze zabil wlasnie 3 osoby..
fragola... W "Zbrodni i karze" nie ma postaci jednoznacznie złych. Rodion pod wpływem Soni najpierw przyznaje się tylko do zabójstwa, ale nie widzi w tym winy. Skrucha pojawia się po roku pobytu na Syberii. Oczywiście nie popełnia samobójstwa, ale zdaje sobie sprawę,że zbrodnia zniszczyła jego życie i w rozmowie z Sonią wyznaje:"zabiłem sam siebie".
elenwe ... Świetnie pani wyglada w tej koszuli :)
Agata G... Czy jak napiszę, że Rodion zabił trzy osoby, bo tak było mówione u mnie na lekcji przez nauczycielkę ( w książce, którą przeczytałam, nie znalazłam takiej informacji) to będzie błąd rzeczowy w rozprawce? Bo na maturze ustnej mogę to wyprostować, ale na piśmie nie za bardzo... Poza tym co jeżeli osoba sprawdzająca moje wypracowanie, uznałaby że zabił on 3 osoby a ja jednak napisalabym o dwóch? Czy egzaminatorzy patrzą na tą sprawę łagodniejszym okiem skoro nawet nauczyciele mają na to różne zdanie?
Igor B... Dziękuje za Pani trafne i pomocne przemyślenia!
Louise ... Choć maturę pisałam rok temu, chętnie poslucham o mojej ulubionej lekturze! :)


MIcha? ... Ale chyba matka rodiona nie wiedziała że jej syn zabił tylko, że wyjechać gdzieś w interesach jak dobrze pamiętam
Weronik... Dzięki pani zdobywanie wiedzy z literatury to sama przyjemność ?
Justyna... Byłabym wdzięczna za odcinek na temat " Procesu " Kafki. ? Pozdrawiam. ?
Bartosz... Dziękuje! Obym miał temat o motywie śmierci na maturze ?
Nikola... Sam charakter Rodiona był taki, że nie do pomyślenia jest nawet samobójstwo bohatera. Nie wiem skąd się to mogło wziąć xd Bardzo polecam książkę! Niesamowity klimat i postacie fajnie rozbudowane!
Cisza B... Podczas omawiania tej lektury w szkole moja polonistka również była zdania, że Raskolnikow zabił trzy osoby, ponieważ siostra lichwiarki była w ciąży. Dyskutowałam z nią o tym na forum klasy, bo czytałam "Zbrodnię i Karę" i byłam pewna, że nic takiego nie było tam wspomniane. Polonistka uznała, że to kwestia tłumaczenia. To trochę niedorzeczne... Jaki tłumacz pomija tego typu fakty w tłumaczonej książce?
jimlock... Pomocne, można sobie skutecznie przypomnieć lekturę przed maturką :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC2fcTUGpL2dgwmDHtKz__TA