Profesor Chris - PRZYGOTOWANIE PIASTY DO MONTAŻU TARCZY HAMULCOWEJ, BEZDOMNY GADA


Siema! Dzisiejszy temat może się wydawać przeobrzydliwie banalny, ale czy na pewno tak jest? Dajcie znać w komentarzach. Pozdro!

Najlepsze komentarze:

michal ... he he,chris.Najczęściej dziwią się z wibracji itp spraw ci co o samochód nie dbają :) Panie,telipie cuś,panie,bo pan masz rozpier...olony cały samochód i tak on objawia swoją agonie...
Pawe? K... LOL na koncu jakas geba inna a glos ten sam. No i spiewajacy bialostocki bardziej niz u Chrisa ;)
Izabela... A było już o bębnowych? Nie umiem znaleźć :(
Rex x... jakie klocki jakie tarcze polecasz
Micha? ... Smar suchy super sprawa przed zimą zabezpieczam nim całe podwozie. Efekt? Renault clio I po 24 latach 0 korozji spód jak z igły. Polecam.
Bartiko... A masz jakis patent gdy wystaja szpilki?
Tomasz ... Fajnie i rzeczowo ... Ja wczoraj wymieniłem tarcze klocki . Wszystko wyczyściłem i wypiescilem książkowo . I cos mi nie pasowało... Lekkie tarcie klocków ... Brałem pod uwagę hamulec ręczny lub linkę ... I hamulec ręczny a dokładnie jedna i druga strona do wymiany zaciski. Po konsultacji. Koszt takich średnich cenowo . Tysiaczek. No ale na tym nie będę oszczędzał . Wozi się rodzinę i siebie . Tyle co moje że spróbowałem i zrobiłem a że finalny efekt nie jest najlepszy to trudno. Choć jestem bardzo zadowolony że bezpiecznie i bez awarii jadę . Pozdrawiam
radekro... Wszystko pięknie , a jak są szpilki to jak ?
Watchee... Dobre filmiki profesorze, zrób coś o geometrii zawieszenia e36 i zbieżności kół.
Hypnosi... W samochodach nie można dopasować bicia tarczy do bicia piasty 9:40 ;)


B?a?ej ... Co do e39- miałem bicie, byłem przekonany, że tarcze się poddały po 3 tyś, ale wymieniłem tuleje wahaczy poprzecznych i jest ok! polecam :)
90Detai... @Profesor Chris Czy jest możliwe ze pokrzywiły się nowe tarcze i jest bicie na kierownicy od zamontowania na nieprzygotowana piastę? Zwłaszcza że tarcze maja 3 miesiące. Kolejny mechanik chce znowu tarcze wymieniać. Pomocy
Norbert... Witaj kolego.
Czy mógłbyś wrzucić jakiegoś linka gdzie taki dysk do czyszczenia piast można dostać?
Jaki smar suchy polecasz?
georgek... Dzięki Chris za wzmiankę o e39, kurwicy już dostaję z tym trzęsieniem kiery. Szukam łuku, tylko nie wiem czy nie wpadnę w poślizg :P.
piotras... jak nazywa się ta tarcza do czyszczenia piasty?
gandzio... Chris ja miałem przypadek bicia. Postanowiłem zdemontować piastę i na tokarce ją minimalnie "liznać". Na tokarce wyszło że nie ma potrzeby. Okazało się że łożysko było felerne. Taka sytuacja :(
pancake... Dobrze się słucha człowieka, który oprócz pomysłu i gadki, ma przede wszystkim wiedzę techniczną i jakieś formalne podstawy do wypowiadania się na konkretny temat. Co raz mniej takich ludzi w internetach niestety. Pozdrawiam!
Marcin ... Ta czarna tarcza ścierna to są tzw. włosy murzyna :) a jeśli chodzi o bicie w e39, to dorzucę do tego samego wora e46 - a do elementów z którymi trzeba zrobić porządek - polecam wyprostowanie felg, wyważenie na Hunterze pod obciążeniem i sprawdzenie czy mamy proste opony (!) bo to też się zdarza, że są krzywe... już wiecie czemu Dębica jednak taka tania :)
Piotr K... profesorze, jak np. scieram to taka jakby sczota drucianą z grubym włosiem wiertarce do równej powierzchni to popelniam błąd ?
LuZet15... Dziękuję za dobry filmik i cenne rady sub leci
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UC-G-_WzorDpCrZl1XrYwLvA