Piotr Tester - Triple QX SynPlus PD 5W40 Jak skutecznie olej chroni silnik? 100°C


Subskrybuj: https://www.youtube.com/c/PiotrTester?sub_confirmation=1 Kontakt: [email protected] Badanie oleju silnikowego w temp. 100°C Triple 5W40 QX SynPlus PD Co pokazuje test? Test tarcia ma pokazać odporność filmu oleju na rozerwanie (siłę filmu olejowego). Metalowe elementy w silniku podczas swojej pracy (tarcia np. tłoki) mogą prowadzić do powstawania rys i zarysowań. Im olej ma silniejszy film olejowy jest lepszej jakości, tym lepiej powinien chronić silnik, przed ich powstawaniem. Każda próbka poddana temu testowi, na pewno będzie posiadała jakieś rysy (wgłębienia). Poprzez pomiar próbki, będziemy mogli sprawdzić głębokość wyżłobienia. Jak przebiega test? Nowa próbka jest poddawana tarciu metal o metal pod...

Najlepsze komentarze:

djschab... Piotrze może uda ci się przy następnych filtrach dorwać filtry Borg&Beck podobno mają materiał filtracyjny (nie jest to papier filtracyjny w którym dowiedziałem się w jednej hurtowni)?
Adam... Operator szlifierki w akcji , Piotruś jaki drucik użyłeś ? Chyba ten z tych twardszych ? Bardziej odpornych na szlifierkę ;-) A może sam nie wiesz które są te twardsze , a które te słabsze ? Jak byś wiedział to nawet te bzdurne filmy mógłbyś manipulować . Skąd pewność że druciki są z tej samej partii i dokładnie tego samego materiału ? Na słowo ci nie uwierzę .
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCLQb2UdBzX_lgTzaz4Ua1IA