NieMaLekko - Jak oddychać podczas ćwiczeń? Klasyczny błąd... Tłocznia brzuszna


To takie proste, a jednak nadal kaleczone. Odpowiednie napięcie poprzez oddech i aktywność brzucha to nie tylko stabilność kręgosłupa, ale też więcej siły. Dzieje się tak dlatego, że układ nerwowy pozwala się mięśniom aktywować lepiej, gdy wie że ustrój jest zabezpieczony. Mam nadzieję że robicie to dobrze. Pozdro :)

Najlepsze komentarze:

NieMaLe... Jeśli czujecie, że schemat poprawnego wykonania tłoczni brzusznej nie został rozwinięty to dobrze czujecie! Będzie jeszcze o tym ?
Micha? ... Ziomku, jakbyś podszedł do oddychania podczas podciągania?
Szymon ... Jesteś kozak!
Gr3g Fk... Podczas pompek stosować tłocznie, czy klasycznie oddychać góra dół?
Krzysie... Mógłbyś zrobić odcinek jak prawidłowo napinać ( spinać ) mięśnie brzucha i pośladków podczas ćwiczeń. MC, przsiadu, wyciskań wiosłowań.
Tomasz ... Sam świszczę jak parowóz :D
Karina ... Wspomniałeś o osobach z tetniakiem. Ja mam pytanie czy wstrzymanie oddechu jest bezpieczne dla osób ze schorzeniami neurologicznymi, np z epilepsja?
bliznia... ciekawostka przy wypuszczaniu powietrza wymawiamy S jest to jedyna społgłoska przy której spina sie przepona .pomocne w sztukach walki i lekcji śpiewu :d pozdro
Lil Cyc... Niby spoko, ale jakby podszedł do mnie jakiś trener w dobrej intencji nauczenia mnie oddychać to i tak nie umiałbym go przekonać, że to naturalne wstrzymywać powietrze.
M S... to juz wiem jak to jest jak gosciu robi przysiad i konczac powtorzenie robi bełta xD


Pi?dziM... Mam problem prawdopodobnie ze sciegnem. Przy podciaganiu boli mnie pod lopatka i pacha. Czasem tez czuje lekko bol w bicepsie. Co to moze byc?
GornySl... Pytanie czy takie oddychanie nie będzie powodowało żylaków u osób z skłonnościami ?
Anna Ma... Witam..mam pytanie. ..w ktorym mieście ma Pan gabinet...gdzie mozna przyjsc na konsultacje?
sebix 1... mega dobry materiał , zreszta jak zawsze :D :D :D
seisey0... Z początku zaczynałem stosować manewr Valsalvy przy najcięższych ćwiczeniach, teraz przy żadnym nie wyobrażam sobie, bym mógł oddychać inaczej. Zaś martwy ciąg już chyba w ogóle byłby dla mnie niewykonalny, gdybym podczas podnoszenia sztangi miał "podręcznikowo" wypuszczać powietrze.
Michal ... Lubie twoje materiały natomiast staraj się zaniechac poprawek które musisz wprowadzić po filmie, to bardzo mylące i robi się metlik. Pozdrawiam.
Greg St... Filmy bardzo przyjemne, zawsze bogate w merytoryczne treści. Wiele strategii zdążyłem już zaimplementować do swojego treningu. Chciałbym, jako fan tego kanału, zobaczyć nagranie o technice martwego ciągu (w konwencji podobnej do tej z przysiadem zawartym na początku tego kanału ) bądź postępowanie przy uszkodzeniu obrąbka kompleksu barkowego. Pozdrawiam!
Gike... Ale Ci kapturki urosły :O
Damian ... Mam pytanie. Chodzi mi o ciśnienie podczas ćwiczeń. Mam bardzo duża wadę wzroku ( -8) i 18 lat na karku. Ćwiczę niecałe 3 lata. Rozmawiałem z okulista na temat ciśnienia i powiedział mi zebym nie nastawiam się na bicie rekordów. Trenuje hobbystyczne i nie mam w planach podnoszenia 200 kg na przysiad, czy wyciskać na ławce ,ale wiadomo cały czas forma rośnie i ciężar tez jest większy. Po za wzrokiem jestem w pełni zdrowy. Wszystkie badania jakie robie wykazują dobre wyniki. Czy mój układ krwionośny i moje oczy adaptują się do większego ciężaru, który i tak zwiększa bardzo rzadko. Dodam że ćwiczę małym ciężarem z dużą ilością powtórzeń.
Micha? ... Jak zawsze filmik idealnie trafiony w to czego potrzebuję :D
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCywe4YyGPwpJy1mO6b40-GA