Jedź bezpiecznie odc. 691 Przejścia dla pieszych nadal przerażające

Jedź bezpiecznie HD TVP »
Sprawdź statystyki dla kanału "Jedź bezpiecznie HD TVP"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »

Komentarze:

blahnia... Wniosek jest następujący: wszyscy są tępi i najlepiej nie wychodzić z domu, żeby dożyć spokojnie starych lat
homopoe... I znowu czytam komentarze i na usta ciśnie się słowo - współpraca. Pamiętaj, jeśli ty nie wpuścisz pieszych, to oni następnym razem zablokują ciebie. Tak jak na filmie. Chamstwo rodzi chamstwo. Życzliwość rodzi życzliwość.
Jan Now... Specjalnie się zatrzymał, żeby nagrać, że go wyprzedzali...
Piotr E... Widząc pieszego zbliżającego się do przejścia, a tym bardziej stojącego przed nim w oczekiwaniu na możliwość wejścia, kierujący pojazdem ma obowiązek zwolnić – stwierdził w wyroku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy.
1 stycznia 2017 r. pieszy będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, zanim wejdzie na pasy. „1a. Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy oczekujący na możliwość wejścia na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju.
http://www.rp.pl/Prawo-drogowe/310269908-Sad-pieszy-zbliza-sie-do-pasow-kierowca-musi-zwolnic.html
http://www.lublin112.pl/1-stycznia-2017-r-pieszy-bedzie-mial-pierwszenstwo-przed-pojazdem-zanim-wejdzie-na-pasy/
m?ody k... 1:46 Czyli "najlepszy"/"najmądrzejszy" okazał się jak zwykle bmw
3:31 Obstawiam ulicę Conrada
3:34, 3:40, 5:58 USIŁOWANIE ZABÓJSTWA!
Tadek R... Bo piesza jakaś niezdecydowana, stoi jak słup, jak już widziała, że ten zielonkawy chce się zatrzymać ,to powinna się ładować na przejście, a nie dalej stoi i żadnego ruchu, aż w końcu wszyscy pojechali.
iwaszka... A ja bym się zapytał Pana Marka, kto daje kierowcom uprawnienia do kierowania ruchem. Sytuacja kiedy pieszy jest na przejściu jest jasna i oczywista. Natomiast polski ustawodawca nie przewiduje w kodeksie ustepowania pierwszeństwa pieszym pochodzącym do przejścia wobec czego zatrzymanie się przed przejściem na którym pieszego nie ma jest zmianą zasad pierwszeństwa a więc kierowaniem ruchem. Nie uspeawiedliwiam ani jednego barana, który wyprzedził na przejściu bo to karygodne ale moim zdaniem "ustepowanie pieszym" powoduje niebezpieczne sytuacje.
Pawe? L... Przed każdym przejściem dla pieszych powinno być urządzenie, które wysuwa z jezdni kolczatkę, kiedy tylko jeden pojazd się zatrzyma, już widzę buraków w akcji.
Micha?... Dziś na małym rondzie baba mi wymusiła pierwszeństwo i zajechała drogę podczas jazdy rowerem. Wjechałem w jej bok, baba pojechała dalej, nie zatrzymała się, olała całe zajście. Jestem pewny że nawet rysy nie ma, a mi wykręciło kierownice więc szkód w sumie też nie mam, ale powiedzcie mi jak tak można robić czy takie coś jest karalne? Ucieczka z miejsca kolizji?

Puma261... 7:26 to jest ewidentne wykroczenie pieszego do ukarania mandatem! Prawo o Ruchu drogowym,
Art. 14. Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
1 uno... Ta pani, lubi czekać, dzięki temu nadal żyje :)
Adam Me... Fajnie jakby polska administracja zamiast kraść ludziom część wypłaty zaczęła zarabia polując na potencjalnych morderców. Podobnie jest z awersją do używania kierunkowskazów.
Zimny D... 07:43 - nagrywał filmik to i jechał rozsądnie. Gdyby jechał z kolegami, a nie z kamerką, to by śmignął obok tego autobusu 140km/h i nawet nie wiedziałby o tym dziadku, który za autobusem się czai
kameleo... To jest dramat , że taki ktoś jak Pan D. pracuje w ORD. Takie zatrzymywanie się na siłę przed pasami żeby przepuścić pieszych ma taki sam sens, jakby się zatrzymywać wszędzie przed drogą podporządkowaną i przepuszczać tamte pojazdy. To nie ma sensu , utrudnia ruch, tamuje i stwarza zagrożenie
Der Don... Jeśli chcemy propagować pozytywne zachowania kierowców względem pieszych to na pewno film ze starszą Panią z Łodzi jest antyprzykładem. W tym filmie pieszy w najmniejszym stopniu nie przejawia chęci wejścia na przejście, zatrzymanie się przez kierowcę w takiej sytuacji stwarza tylko zagrożenie dla niego samego. Sam materiał tylko pokazuje absurd sytuacji i może być świetną pożywką dla tych, którzy nie widzą potrzeby przepuszczania pieszych.
Samuel ... 9:28 Jeden Pan po prawej stronie przepuścił Pana Dworaka ;)
Jakub D... STARA BABKA SE STOI I PATRZY dajcie spokoj jej wina, moze chociaz zechciałaby wejśc na to przejście
lukasz8... A mnie denerwują osoby i rowerzyści, którzy na dość wąskiej jezdni poruszają się metr od krawędzi jezdni.
Dariusz... Od kiedy to pieszy ma pierwszeństwo gdy pieszy nie wszedł ( nie wtargnął) na pasy
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCDCSeaWgTrFMhoAydNTEnqA