niezaleznatelewizja - Dereń źródłem związków biologicznie aktywnych Dr hab. inż. Alicja Kucharska


Projekt jakiego jeszcze nie było - Republika Ślężańska na Portalu Polak Potrafi: https://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-republika-slezanska-wchodzimy-do-gry Dereń źródłem związków biologicznie aktywnych. Dr hab. inż. Alicja Kucharska III Konferencja „Człowiek – Żywność – Zdrowie” poświęcona problemom chorób metabolicznych, odżywiania człowieka i zdrowej żywności. Wrocław, 16-17 marca 2018 r. Celem spotkania była wymiana doświadczeń dotyczących żywienia oraz współczesnych poglądów dotyczących diety i jej zastosowania w profilaktyce poszczególnych jednostek chorobowych. Obecnie obserwujemy intensywny wzrost ilości schorzeń o podłożu metabolicznym i autoimmunologicznym, co powoduje ogromne koszty zdrowotne, ekonomiczne i społeczne,...

Najlepsze komentarze:

Andrzej... 13:14 Wytłoki po nalewkach dodaję do herbatek ziołowych. Kto derenia nie przerabiał by jak najwięcej go wykorzystać, to nie wie ile z nim roboty (przy suszeniu bez pestek najwięcej).
Andrzej... W Augsburgu rośnie na osiedlach mieszkaniowych i w parkach (jak na razie mało zbieraczy).
Andrzej... Mam w piwnicy: parę butelek nalewki, kilkanaście słoiczków konfitur i podobną ilość mieszanki derenia z tarniną - powiem tylko tyle: wszystko to smakuje wspaniale.
M W... Świetny wyczerpujący odczyt o dereniu, dereniówka jest wspaniała, dzięki takim filmom może wzrośnie zainteresowanie sadowników i owoce będą bardziej dostępne. Dziękuję.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCqCGGi7HtqbaTh5iLSwXjCw