Witaj w serwisie youtubersi.pl! Serwis poświęcony jest Polskim youtuberom!
Na bieżąco synchronizujemy konta youtube, twitch, instagram polskich youtuberów, reklamujemy i promujemy youtuberów/streamerów w internecie oferujemy kompleksową obsługę w kodowaniu skryptów i wszelką pomoc w rozwoju.
Mamy już
filmów! nowe filmy już za chwilę! Dzięki naszej stronie będziesz na bieżąco!

Co oznacza wartość SPF i czy filtry UV niszczą rafy koralowe?

Kasia Gandor »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału "Kasia Gandor"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Dzisiaj - specjalnie na Wasze życzenie - rozmawiamy o filtrach UV. Jak odczytywać wartość SPF, co ile godzin nakładać kolejną warstwę filtra i czy brak bąbli na skórze zawsze oznacza, że nie potrzebujemy ochrony?

► SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/c/KasiaGandor

► INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kasiagandor/
► FACEBOOK: https://www.facebook.com/kasiagandorcom

Jeśli chcesz uczynić ten świat...
Komentarze:
Syrenka... Świetny film, troche rozwiał chwilowo moje wątpliwości co do szkodliwosci filtrów ale nie do końca, dalej mam mętlik w głowie. Spotkałam się z ogromną liczbą artykułów na temat szkodliwości oxybenzonu i innych chemicznych filtrów na rafę, a także kampanii eco promujących rezygnację z nich. Oczywiście wiem, że nie można wierzyć we wszystko co się wyczyta w internecie i bardzo często działa efekt fali i głupota napisana przez jedną osobę jest powielana później w wielu miejscach. Ale myślę, że niektóre źródła są wiarygodne, powiedz co myślisz o tym artykule: https://www.icriforum.org/sites/default/files/ICRI_Sunscreen.pdf
BTW słyszałam też, że nanocząsteczki z filtrów mineralnych też są szkodliwe dla rafy. W efekcie czego chodzę po drogeriach i aptekach czytając etykiety kremów z filtrami i jeszcze nie spotkałam się z takim na polskim rynku, który byłby bezpieczny dla rafy, jeśli wierzyć liście składników potencjalnie szkodliwych. Pozostaje chyba zamówić coś przez internet. Póki co przerzuciłam się na olejek z pestek malin, który jest naturalnym filtrem, ale nie daje niestety takiej ochrony jak filtr 50 :( Uwielbam pływać i nurkować. Za dwa miesiące jak co roku wybieram się popływać na rafie koralowej i bardzo chciałabym do tego czasu znaleźć bezpieczne rozwiązanie tego dylematu.
Jestem bardzo zaangażowana środowiska, działam w organizacji na rzecz ochrony oceanów World Oceans Day Poland i bardzo zależy mi na tym jednak żeby przyjąć w tej kwestii odpowiedzialną postawę jako osoba która stara się żyć eko i promować eko zachowania.
Ewa Zio... Kasiu zrób odcinek o SLS w kosmetykach :-) co w końcu o nich myśleć? :) super kanał! <3
Lisa Di... A czy tlenek cynku czy tytanu nie są szkodliwe dla naszej skóry w pewnym stopniu? Bo domyślam się, że jeśli są, to w takim razie mniej niż promienie UV, inaczej tworzenie takich filtrów byłoby bez sensu.
Mi?osz ... To, co lubię, czyli konkrety. Cenię sobie to, że to co mówisz, potwierdzasz dowodami. Jedyne czego mi zabrakło, to wyjaśnienie skrótu SPF, chociaż wiem, co oznacza. Jako „informatyk” SPF to dla mnie Sender Policy Framework, czyli projekt zabezpieczenia mający na celu odfiltrowywanie serwerów SMTP (tych, za pomocą których wysyłamy maile) przed przyjmowaniem wysyłek z niedozwolonych źródeł.
Adrian ... Odcinki fajne na krótkie rozluźnienie w pracy, gratki!
Twoja mowa ciała jest zbliżona do prowadzącego kanał "Uwaga! Naukowy Bełkot", może jednak z deczko większym uśmiechem ;)
Krystia... degradacja rafy w skutek podniesienia temp wody? to jak to było jak rafa ma tyle lat a były okresy ocieplenia Ziemi np w średniowieczu. no co do zakwaszenia naturalnie to tylko wulkany a nie tak jak to jest teraz
Katya v... Wspaniały i rzetelny kanał. Przyznam szczerze, że jestem zdumiona jak mało osób Cię subskrybuje w porównaniu do innych, lekko "ogłupiających" kanałów. Szkoda. Niemniej, świetnie się ogląda :)
Natalia... Jak się cieszę, żę trafiłam na twój kanał!♥
Kasia... Kasiu, czy możesz dodać linki do źródeł, na podstawie których przygotowałaś film?
Agniesz... Mogłabym Cię prosić o odcinek o studiach biotechnologicznych, wiem, że jeszcze ich nie skończyłas, ale się na nimi poważnie myślę, i zastanawiam się nad takimi kwestiami jak rekrutacja, praca po takich studiach, niezbędne wymagania itp. Pozdrawiam ?
umadzia... Kasiu czy możesz się wypowiedzieć na temat ozonowania żywności?
ropciO... Dziś dotarłem. Nadrabiam zaległości. Zostaję na dłużej.
Anna... Buzi!
Kuba a... Ja to podziwiam skąd bierzesz taki ogrom informacji w róznych dziedzinach... Jesteś najmądrzejszą osoba na ziemi :)
Agniesz... Co robić jeżeli chcę być opalona, ale boję się skutków, tj czerniaki, czy przedwczesne zmarszczki? Używać filtrów? Nie używać? :/
Ko?em S... Jesteś jedynym twórcą internetowym, którego zamiast przyspieszać, zwalniam :D Ale i tak Cie lubię, dzieki za kolejny świetny materiał.
sabroso... Super kananal. Super ze powolujesz sie na badania naukowe tylko sie czy badania naukowe mozna brac za prawde ostateczna. Bo przeciez na przestrzeni lat badania daja inne wyniki czasem sie wykluczaja.
mirabou... Ja niestety kocham lato i opalenizne :c
Natalia... Czytałam kiedyś... gdzieś, że dokładanie kolejnych warstw kremu z SPF nic nie daje. Wie ktoś coś na ten temat?
kazik k... Najbezpieczniejsze jest owinięcie się folią aluminiową spożywczą. Wtedy możemy być na słońcu cały czas. Troche gorzej się pływa ale za to chroni też przed komarami i chorobami wenerycznymi.
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCUercAwR2To1Zx6GA6ZP2TQ

X