Blogpressportal - NA ŻYWO: Nowa KRS wiceprzewodniczący KRS Wiesław Johann i rzecznmik KRS Maciej Mitera


Nowa Krajowa Rada Sądownictwa: wiceprzewodniczący KRS sędzia Wiesław Johann i rzecznik KRS sędzia Maciej Mitera. Rozmowę poprowadzi Antoni Trzmiel (TVP).

Najlepsze komentarze:

Max Gra... Świetne spotkanie! Dziękuję. O wielu sprawach dowiedziałem się dopiero tu...
np. pio... Weryfikacja społeczna sędziów - wybory powszechne np. łącznei z wyborami prezydenckimi.
Tomek72... Bardzo dobry materiał ... ale jak z tym przekazem trafić do "Kowalskiego czy Nowaka".

Chciałbym aby przygotować taką DOBRĄ KAMPANIĘ INFORMACYJNĄ a potem zorganizować sondaż poparcia dla reformy systemu sprawiedliwości.

Taki na REPREZENTATYWNEJ PRÓBCE co najmniej 10.000 osób.

Moim zdaniem PiS ma w tej sprawie nie tylko dobre intencje, ale i mandat do przeprowadzenia tej reformy ... Takie referendum TYLKO BY WZMOCNIŁO ten mandat ...
Tr17oll... Świetne wystąpienie, oby wiecej takich.
Lubansk... Ludzie.... nauczcie sie zadawac pytania w zamian za wyglaszanie elaboratow... ?
Lubansk... jednym slowem wedlug EU jesli fakty wskazuja inaczej to biada dla faktow.
o o... Konstytucja wyraźnie stanowi, że w KRS są reprezentacje różnych podmiotów:
- swoich przedstawicieli ma prezydent
- są oddzielnie przedstawiciele Senatu
- są oddzielnie przedstawiciele SEJMU
- są wreszcie sędziowie różnych sądów

Po coś chyba została wyodrębniona reprezentacja parlamentu w konstytucji, nie? Chyba nie po to, żeby parlament miał mieć jeszcze więcej reprezentantów, tak jak chce to de facto zrobić teraz władza? Ta zmiana KRS wypacza jej sens, którym jest różnorodność reprezentacji

Jak komuś się to nie podoba, to niech uzyska większość konstytucyjną i zmieni konstytucję, i niech nie obchodzi jej ustawą. Działań rządu tutaj nie da się obronić
Tds Sbl... Oby ten sędzia (i inni) przejrzeli Topczat (obok filmu) to może by ich otrzeźwiło i przybliżyło do ziemi.
gugo696... Dwa warunki dorzućmy: 1. sędzia musi mieć polskie obywatelstwo wyłącznie (od narodzin, do dziś) - i już z 1000 sędziów mniej 2. sędzia nie może mieć teczki TW lub podobnej i już następne 1000 leci, zostaje ~8000 sędziów, z tego ze 2000 są tak głupi, że nie nadają się nawet do sortowania akt. Ot i cała prawda o sądownictwie. Wśród reszty są (całkiem sporo) ludzie poważnie wykonujący swoją służbę, przenikliwi, rzetelni, znakomici prawnicy z ogromnym doświadczeniem.
Arek Gr... p.rzeczniku czemu pan nie odpowiedzial ze skads panstwo musi wziac sedziow sprawiedliwych jak mamy od wojny sedziow tamtego systemu czyli czyli podobnego do koreanskiego.


Po pros... Na początku byłem sceptyczny, bo nie ufam prawnikom co do zasady, ale wykład mi się podobał, ciekawy temat, który warto kontynuować. Z tego wystąpienia wynikają jasno dwie sprawy:
1. Sądownictwo w Polsce jest w fatalnym stanie i należy je natychmiast reformować, ale metoda tej reformy nie może opierać się na wymianie sędziów waszych na naszych. Problemem jest brak moralności sędziów, ich zepsucie, alienacja i pogarda dla społeczeństwa, opanowanie profesji prawniczej przez klany rodzin, brak kontroli i oceny społecznej.
2. Całkowita niewiedza o sytuacji w Polsce, jaką prezentują zagraniczne organizacje, które dokonują naszej oceny naszej praworządności. Ale skoro kłamliwi politycy i sędziowie także donoszą na Polskę w imię wyłącznie walki politycznej to mamy tego efekty.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCtARasmpXUY0Vc87fDrzEyA