devstyle_pl - Maciej Aniserowicz - DevTalk 80 O Angularze z Żanetą Jażdżyk

link:


Najlepsze komentarze:

stream... eM Vau Si ?
Garcia... Czy React jest wykorzystywany również do tworzenia wizualnej części stron internetowych czy tylko do aplikacji webowych?
Live Yo... Przesłuchałem z ciekawością, fajny odcinek, ale niektóre błędy merytoryczne wprowadzają w błąd. AngularJs i Angular to nie MVC, tylko MVVM:)
Krzyszt... Angular jest jak najbardziej indeksowany przez robota Google - gdyby nie to nikt nie robiłby aplikacji z architekturą SPA.
Crovaif... Siedzisz rok w NG i parę lat w AngularJS i nie wiesz jak wygląda kwestia SEO? :)))
Crovaif... Yarn > NPM. Nie ma się co bronić przed przejściem. Zajmuje to z 10 minut :D
No name... Tak się składa, że od kilku dni muszę stworzyć projekt działający w przeglądarce i postanowiłem wybrać AngularJS i node.js. Jako, że programuję na co dzień w C++ myślałem, że nauczyć się nowego języka/frameworka nie będzie trudno, ale AngularJS jakoś mi nie podchodzi. Myślę, że jest kilka zmiennych, które mają na to wpływ: 1. Przesiadka z języka silnie typowanego na słabo. 2. Słabo napisana dokumentacja framework'a w porównaniu np. do C++. 3. Rozbieżność w wersjach Angulara.
Tellek... Jak ktoś chce się bardziej zagłębić we front to polecam Vue.js, które nazywane jest zlepkiem najlepszych (podobno) funkcjonalnosci Angulara i Reacta.
usdreal... To jesli chcialabys Tworzyc gry to zainteresuj sie Phaserem lub jesli masz czas swtorz wlasny silnik. Ogolnie pewnie wiesz, ze w js mozna z powodzeniem tworzyc gry dzieki canvas 2d oraz 3d czyli tzw. WebGL.
Damian ... Polecam React ;)
Vampiur... Yarn fajny, ale na razie mało używałem - przesiadka przynajmniej przy małym projekcie mnie nie zabolała i angular-cli w configu ma możliwość spięcia go z yarnem;)
Daniel ... Jestem zdania, iż im więcej kobiet w tej branży, tym lepiej.
23luski... Nie przywiązywałbym się szczególnie do stwierdzenia, że Angular jest do dużych projektów, a React do małych: https://brainhub.eu/blog/10-famous-apps-using-reactjs-nowadays/
ZbychuZ... Przejście z języka silnie typowanego na słabo typowany jest upierdliwe :(
?ukasz ... Super gościa/(gośćkę?!) zaprosiłeś :D
Czekam na kolejne odcinki z Frontendu.
kid d... Bootstrap to biblioteka :)
Marzenn... Dzięki za przybliżenie tematu frameworka Angulara i określenie jego miejsca w świecie IT oraz znaczenie TypeSciptu, a także na co początkujący programista powinien zwracać uwagę przy wyborze swojej ścieżki. Spodobał mi się ten podcast:)
Mam nadzieje, że Maciek podejmie temat testowania frontendu.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCACp5rqV3Ki0SNdXWDBLhRA