ForumWiedzy.pl - Błąd pamięci karty MicroSD podróbka lub uszkodzenie = ten sam efekt = problem

Nigdy nie kupuj karty pamięci z aukcji internetowych bez faktury/paragonu, bo często możesz kupić podróbkę, której reklamacji nikt Ci nie uzna, a producent nie pomoże. Kupuj karty pamięci zgodne z wymaganiami urządzenia docelowego np. Micro SD z prędkością zapisu Class 10 i oznaczeniem U1 lub U3, ale tylko ze sklepów, które gwarantują oryginalność produktu oraz wystawiają paragon zakupu lub fakturę VAT, by w razie problemu móc skierować reklamację do sklepu lub producenta. Podróbki, nikt Ci nie przyjmie. Inne karty pamięci jakie mam działają z kamerą bez problemu, ta jedna niestety ma jakiś feler i nie nadaje się do używania. Jeżeli jest paragon/faktura, to bez problemu wymienimy na nową u producenta / w sklepie. Jeśli nie ma, to mamy problem. Jeśli miałeś ciekawe historie ze swoją kartą pamięci, opisz w komentarzu... Polub film. Subskrybuj kanał z poradnikami.


Najlepsze komentarze:

PiotrK1... Tak się właśnie kończy kupowie kart 32gb za 20 zł...
Atr3ju... Jaka marka tej zepsutej karty pamięci ?
lol3k85... Też kupiłem na znanym portalu aukcyjnym kartę i niestety nie da się na niej nic zapisać ani z niej usunąć, mam na niej prywatne zdjęcia więc nawet nie ma jak na reklamacje odesłać.
Peter... Może karta ma za niską prędkość zapisu na 4K?
Mapingu... Ja bym spróbował wrzucić kartę do komputera i spróbował format, oraz ewentualnie jakieś testy odpowiednimi programami.
paulusp... Typowe uszkodzenie karty na wskutek wkładania/wyciągania przy włączonym urządzeniu. Zawartość można odzyskać Resolutem.
Robert ... może zablokowana ? przed zapisem ? bo uszkodzona tak czy siak powinna coś wgrać a tu nic ? hmmm
Atr3ju... Jakoś rok temu kupiłem 64 GB pendriva można by rzec że markowej firmy Medion (która należy chyba do Asusa czy Acera) za 60 pare zł. Podziałał rok i pare miesięcy. Pendrive obecnie działa ale pokazuje 0 bajtów.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCvzc6D369XQ5aba5q4npWwQ