Wielki Buk - Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. PODRÓŻE W SPÓDNICY ❤️ KONKURS!


Poznajcie kobiety wyjątkowe, kobiety przekraczające granice swojej płci, kobiety, które zasługują na to, by o nich pamiętać. ❤️ http://www.wydawnictwoznak.pl/ https://wielkibuk.com/ [email protected] https://www.facebook.com/groups/158682488145200/ REGULAMIN KONKURSU: – Organizator: Olga Kowalska i Wydawnictwo ZNAK. – Konkurs trwa: Od 16 czerwca 2018 do 25 czerwca 2018 do godz. 23:59. – Zwycięzcy: Zwycięzca zostanie wybrany po 25 czerwca 2018. – Nagroda: 1x „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy” Anny Dziewit-Meller. – Uczestnikiem Konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod tekstem. – Koszt nadania nagród ponosi organizator. Termin...

Najlepsze komentarze:

Wielki ... KONKURS ZAKOŃCZONY! GRATULACJE dla Lucy Snow i Katarzyny Łazugi!
Katarzy... Wielką kobietą dla mnie jest Maria Winkelmann ponieważ była gotowa zaprzepascic swoje marzenia i walczyć z przeciwnościami losu. Jest to kobieta, której maz byl astronomem, a Ona zostala jego asystentka. Dzięki temu kontynuowała swoje badania co doprowadziło do odkrycia komety (nikt nie chciał jej wierzyć zważając na płeć). Niestety po śmierci jej męża, nie mogła wrócić do swoich badań, ponieważ nikt nie chciał jej przyjąć na poprzednie stanowisko.
Amelia ... Najbardziej inspirującą damą dziewuchą dziewczyną w moim życiu jest Joanna d'Arc. Moja ciotka jest zakochana we francuskiej kulturze - ja osobiście, jeśli już to wolę angielską (może dlatego tak często się kłóciłyśmy...) - i to ona zaraziła mnie miłością do tej fascynującej postaci!
Lucy Sn... Jeśli kobieta inspirująca, to z pewnością Oriana Fallaci! Jedna z najwybitniejszych dziennikarek XX wieku, wnikliwa, wytrawna obserwatorka otaczającej nas rzeczywistości. Kobieta wielkiej klasy, o niebywale silnym charakterze, charyzmatyczna, inteligentna, błyskotliwa. Choć jej poglądy często spotykały się z niezrozumieniem, a nawet potępieniem ze strony określonych środowisk, nigdy nie bała się wypowiadać ich na głos, zawsze pozostała sobą, będąc wierną własnym ideałom.
Marta M... Pierwsza to szwecka pisarka Astrid Lindgren, jeśli poczytałoby się jej biografię, to wiedziałoby się, że niełatwo było jej się poddać.
Druga to nasza rodaczka Maria Skłodowska-Curie. Poświęcała się temu, co robi, mimo że promieniowanie bardzo jej szkodziło. Z resztą dla kogo byłoby dobre siedzieć cały czas przy szkodliwych substancjach?
Jagna C... To przerażające! W moim życiu nie ma inspirującej mnie kobiety. Właśnie sobie to uświadomiłam. Udział w konkursie wykluczony. Jakie to smutne.
Mediana... Myślę, że najbardziej inspirująca kobietą jest Matka Boża. Jest bardzo kobieca, cicha, delikatna spokojna. Bardzo dużo wycierpiała, ale przezwyciezyla to wszystko. Zapisała się w historii. Jest inspiracją dla kobiet, ale i mężczyzn. Wiele można odnaleźć w niej cnót.
Artopol... Uwielbiam książki w tej tematyce :) Osobiście polecam zapoznanie się z pozycją "Tupeciary" ;)
Izis Iz... Naprawdę bardzo interesujący temat, kobiety pionierki :) Co do konkursu, gdy myślę tak na szybko o kobiecie, silnej, twardej i pionierce to mam przed oczami Cesarzową Rosji Katarzynę II Wielką , jak dla mnie numer 1. (ale to taka moja męska fanaberia :) )
charlot... Joanna d’arc- wzorzec siły męstwa odwagi oraz uporu ukryty w drobnym kobiecym ciele. ❤️


Monika ... Inspirująca w wielu aspektach, interesująca na tyle, że przeczytałam kilka biografii i wspomnień o niej, uparta w dążeniu do celu i przez to niesamowicie twórcza. Kupowała pierze, organizowała szycie śpiworów i kurtek, szukała sponsorów jeszcze w czasach PRL, była feministką w męskim środowisku i pierwsza weszła na szczyt Mont Everest, bo nie czekając na polską wyprawę szukała możliwości. Wanda Rutkiewicz, kobieta dla mnie ważna.
Agata S... Pierwsza :D musiałam zbyt mocno mnie kusiło XD moja mama jest moim życiowym wzorcem ! :D jest nie tylko moja mama ale i przyjaciółka jak i doradca i lekarzem . Pozdrawiam :D
Anna G?... i mam autografy i świetnie napisane dziewczyny :)
Anna G?... czytałam I tom i chcę więcej :)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCGwb0HDls_iDidD4ku5fMsw