Witaj w serwisie youtubersi.pl! Serwis poświęcony jest Polskim youtuberom!
Na bieżąco synchronizujemy konta youtube, twitch, instagram polskich youtuberów, reklamujemy i promujemy youtuberów/streamerów w internecie oferujemy kompleksową obsługę w kodowaniu skryptów i wszelką pomoc w rozwoju.
Mamy już
filmów! nowe filmy już za chwilę! Dzięki naszej stronie będziesz na bieżąco!

Wysokie ceny nabicia klimatyzacji samochodowej dlaczego ?

Auto Moto Serwis Channel »
Było tanio, jest o wiele drożej.... sorki za zwioche na koncu filmu ;)
Komentarze:
leon ko... To nie unia panowie tylko podobno jest jedna firma w stanach która jest potętatem tego czynnika a przes to że tramp zapitolił embargo na unię i na rynek samochodów z EU to mamy taką cenę tego tematu
Artur R... Lipiec 2018 na pewno butla czynnika R 134A nie kosztuje 350zł
Ponad 2000zł taka butla.
Tadek R... Od tego nowego gówna można zapaści dostać, ktoś za to powinien beknąć i to porządnie w tej zjebanej unii. Zamiast tego nowego gówna wolę w 100% nabić klimę czynnikiem do lodówek R600a bądź nawet R290 za parę złociszy!
marcin ... Wszystko drożeje, nie tylko Klima, żywność też
szulik4... Wszędzie na świecie jest normalna cena czynników oprócz unii europejskiej. Po to jest unia żeby koncerny niemieckie zarabiały bo tylko oni w unii produkują czynniki.
tsc tv... hahah nabiłem dzisiaj za 60 euro w Niemczech hehe
Krzyszt... Piąteczka pozdrawiam z Zabrza.
Astra pęknięty tłok ?
Dzióbe... 9:00 zgadza się. Nikt tego nie nagłaśnia, każdy tylko porusza temat nabijania propanem układu, ale nikt nie wspomni o groźnym niewidzialnym zabójcy, - gaz fluorowodorowy, który powoduje wewnętrzne oparzenia całego układu oddechowego....zostaje nam szukać nowych płuc i krtani na allegro.
Babinic... Ile jeszcze takich durnych filmików na YT zobaczymy. Każdy j...ny bloger musi o tym nagrać bo się chyba zesra!
Klimaty... Dej pan spokój trzeba nabijać LPG my nabiliśmy nawet klime domową zobacz co sie stało https://youtu.be/ZbJjgbdnUyk
Pawel W... Walic UE jo klime nobilem zopolniczkom a za reszte sie nojebol.
Road43... Nowy czynnik jest drogi, bo jest nowy. Stary czynnik jest drogi, bo jedna firma na całą Polskę ma monopol i stopniowo podnosi ceny równając do nowego, który tak przy okazji jest łatwopalnym szajsem, z którego przy pożarze wydziela się fluorowodór.
Kierowc... 150 zł nabijaja w ASO 250
Krzysie... Cześć.
Chciałbym dodać że ten nowy środek to R1234yf, a nieR1234xf. Wszystko jedno i tak to jest mega syf. Podczas wypadku i pożaru samochodu będzie on gaszony wodą. R1234yf w kontakcie z wodą tworzy fluorowodór (po zdjęcia oparzeń odsyłam do wyszukiwarki). Co ciekawe R600a (izobutan) lub R290 (propan)są wydajniejsze od R134a. Wystarczy wpompować mniej więcej połowę tego co podaje producent i wszystko nadal działa - nawet wydajniej. Polecam poczytać czym nabijane są klimatyzacje w samochodach w USA lub Australii. A do klimatyzacji wystarczyłby chociażby CO2, ale wiadomo "ekologia". Na dwutlenku węgla lub propanie-butanie nikt nie zarobi, bo są łatwo dostępne, więc i bardzo tanie.
Doctore... Dla tych co się tu rzucają jak koty !! Chcecie gaz nie palny zgodny z wymogami posiadający homologację itd....proszę bardzo obecnie testuję ARGON :
1. Robimy próżnię w układzie AC(maszyna sprawdza co mamy za syf w układzie AC i go wywala kompleksowo do butli wewnętrznej
2. Ustalamy na maszynie ręcznie ciśnienie robocze 1024 Hpa czyli 1atmoserę (punkt praktyczny przełamania ciepła dla Argonu, czyli moment krytyczny i praktyczny kiedy on nie zamarznie w zimie można go obniżyć zwiększając podcisnienie )
3. Stacja jest połączona z pojazdem przewodem Lp (cały czas odkręcony zawór )
4. Odłączamy instalację Hp od stacji roboczej (czyli przewód Hp musi posiadać końcówki wkręcane z obydwu stron aby utrzymać próżnię w przewodach, Lp - nie musi posiadać )
5. Przykręcamy węże do butli z Argonem i odkręcamy zawór na butli testując połączenie następnie odkręcamy Hp przy butli na końcu przy pojeździe wyrównując ciśnienie Argonu )
6. Na butli z Argonem ciśnienie robocze 1 Hpa regulowane i sterowane elektronicznie Bluetooth przez staję AC)
7. Wykonujemy punkt 2 (Stacja wykonuje obliczenia na podstawie podciśnienia oblicza wielkości instalacji AC oraz ilość skuteczną cząsteczek Argonu dla danego układu AC, następnie obniża podciśnienie do wartości 1 atmosfery tym samym zaciąga Argon - proces zakończony )
8. Stacja ma obliczony próg dla oleju oraz ilości jego cząsteczek - komórek dla danego układu.
9. Iniekcja cząsteczek oleju (Metaltec - 1)
--- u mnie cena 100 pln za 100gr ---

Proces nie powinien przekraczać 20 minut przy szczelnej instalacji.
Koszt serwisu AC obliczany na podstawie ilości cząsteczek gazu i oleju - średnio u mnie 100 pln
AMEN
BlackDr... Ostatnio musialem nabijac cala klime 740g r134a. Szukalem po Warszawie i średnio to 260-280zl za caly serwis. Z kuponem mozna nabic za 150zl do 1000g z ozonowaniem no i sprawdzeniem szczelnoscu. Jak na serwis, ktory polecaja robic raz na dwa lata to takie nawet 300zl to nie sa takie duze koszta. A jak dla kogos to duzo to zwyczajnie nie stac go na auto z klimą.
Artur Z... 10:00 pojazd skażony ! !
Artur Z... Sam naprawiam, tylko propan butan 11kg ! :-)
Sebasti... Dobry materiał Pozdrawiam.
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UC_A6b1rDos1wLg1rwmJJsxg