hallack05 - Synteza zapomniana akcja Armii Krajowej Historia cz. 27


Zagraj w Forge of Empires - http://bit.ly/forgeHallack Discord - https://discord.gg/C2Tgy8T Zapraszam do grupy na FB - https://www.facebook.com/groups/halla... Tutaj fanpage - https://www.facebook.com/GrubyiBrzydki Donacje dla Hallacka - jeżeli chcesz wesprzeć mnie i kanał: https://tipanddonation.com/hallack Powtórki i wszelkie sprawy na adres - [email protected] Udanego dnia! :)

Najlepsze komentarze:

riesaba... Hallcku, po tym jak zwrociles uwage, ze obozow pracy przymusowej nikt zywy nie opuszczal (i poprzednie statystyki 'pracujacych) az przyszla mi pewna refleksja... o obozach zaglady mowi sie caly czas, wiadomo czemu. o wiadomo jakiej grupie etnicznej, ktora chetnie byla wykorzystywana jako komanda do pilnowana wiezniow tez sie zapomina. i jakos teraz wlasnie mi uswiadomiles (bo przyznam, o Policach wczesniej nie slyszalem) zapomina sie wlasnie o takich 'malych' obozach pracy przymusowej gdzie to glownie Polacy gineli. nie 'Polacy, pochodzenia...', nie 'ktos, pochodddzenia polskiego', tylko wlasnie Polacy. wiecej takich materialow, od roznych tworcow powinno powstawac. historia to gra detali, a na arenie miedzynarodowej teraz wali sie po mordzie liczbami, a to nie matematyka a historia!! takie materialy powinny ludziom mozgi otwierac na to jak specyficzna jest wojna i ze tam nic nie jest czarne albo biale.
Heinric... Hallack lepszy niż Wołoszański :)
Blazej ... Dobrze zrobiony odcinek, bardzo ciekawy.
Pozdrawiam
Arek Ka... Wiecej takich tematow Piotrze
Pozdrawiam serdecznie
Piotr M... 0:47 co to za muzyka
Sztucie... Byłem w Policach kiedyś, ruiny tej rafinerii nawet dziś robią wrażenie. Pojedyncze bunkry na CKM, rozerwane zasieki i tzw. "wieżowiec" po silosie :) Super wycieczka, polecam.
A jeżeli chodzi o opłacalność przymusowej pracy roboczej, polecam książkę Anne Applebaum "Gułag"
Roman D... hallack prawie Bugusław Wołoszański
Micha? ... film super pozdrawam
Bidson ... A kiedy odcienek z Powastania Wielkopolskiego ?
Michal ... Bardzo ciekawy materiał. Dziękuje za kolejny odcinek. Zawsze czekam na następny. Im dłuższe tym lepiej się słucha :) czy planujesz rozszerzyć serie na cała nasza bądź tez i nie nasza historie np średniowiecze albo okres napoleoński?


An Kl... dla zasięgu.
Burz Tu... Intro jak u Wołoszańskiego
Andrzej... Pozdrawiam :)
Paulo M... Piotrek znowu świetny materiał historyczny.
Pawe? P... Moja ulubiona seria ;) świetny materiał pozdrawiam
Pawel B... Bardzo fajny film.
Niezwykle ciekawy.
Pięknie dziękuję za opublikowanie materiału.
Jako że sam przez lata byłek pracownikiem największej na terenie naszego kraju fabryki produkującej elektronikę, prosiłbym więcej informacji o produkcji samej fabryki.
Duże (na skalę kontynentu) fabryki mają to do siebie że zaopatrują kilkudziesięciu znanych producentów urządzeń np. telewizorów czy sprzętu HI-Fi same nie będąc znane poza wąską grupą pracowników branżowych bądż osób bardzo interesujących się danym zagadnieniem.
W filmie podałeś dwie sprzeczne informacje że fabryka w Policach produkowała 20% niemieckiego paliwa syntetyczego w czasie II wś a po 2 minutach że produkowała 16'000 litrów paliwa dziennie.
Stąd nie bardzo wiadomo dlaczego sam obiekt był taki ważny.
Warto też wspomnieć o cechach produktu,jakość tej benzyny,jej wady i zalety.
Z ciekawostek mogę dodać benzyny używano także do transportu kolejowego, do skrapiania węgla służącego jako paliwo w parowozach, aby podnieść kaloryczność tegoż węgla, a koleje to przecież krwioobieg państwa niemieckiego w pierwszej połowie XX wieku.
Raz jeszcze pięknie dziękuję za ten materiał, bardzo pouczający i niewątpliwe wymagający czasochłonnego zbierania materiałów.
Bombowa produkcja.
Piotr P... Hallack, super filmik!
A początek, normalnie jak u Wołoszańskiego ;)
Leci plusik :)
Krystia... A gdzie to? xD
Pawel T... Wow, super wstęp, naprawdę się postarałeś ! Sam film też bardzo ciekawy, nie znałem tej historii.
Krzyszt... jebać polaczków
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCBfm21aFzg5e2cwePRLCQhA