Włodek Markowicz - Włodek Markowicz On Air #7 - Jacek "Wiosna" Stryczek


Gościem jest ks. Jacek Stryczek - przywódca Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wersję audio znajdziesz jako podcast w iTunes i Soundcloud: http://soundcloud.com/wlodekmarkowicz https://itunes.apple.com/pl/podcast/w%C5%82odek-markowicz-on-air/id1207278823

Najlepsze komentarze:

Damian ... Nie zgadzam się. Ewangelia o Bogatym Młodzieńcu jest skierowana do wszystkich. Jacku mówisz że czytasz tak jak jest a komplikujesz tą ewangelie niemiłosiernie :)

Jezus się go pyta czy wypełnia przykazania i przytacza te dotyczące człowieka nie zabija nie cudzołożysz nie kradnij, młodzieniec mówi wypełniam, a Jezus to fajnie dobrze. Ale, Jezus wyciąga asa z rękawa stawia poprzeczkę wyżej odnosi się do 1 przykazania czyli do tego czy stawia Pana Boga na 1 miejscu odsłania też jak gdyby przesłanie NT że nie ma już litery prawa ale Ducha, czy jesteś gotowy wykrzyknąć się tego wszystkiego ?
nazutil... świetny wywiad!!!!!!!!!!!
Kamila ... zaproś jeszcze s. Chmielewską!
Loki... tylko mnie denerwuje ten ciagly smiech?
Sway Tr... Ja się zastanawiam tak samo jak Włodek, czemu dzieci nie interesują się rodzicami. Bo kurcze, słyszy się o jakiś takich sytuacjach, że niewdzięczne dzieci, rodzice biedują, a dziecko siedzi w Angli i nic nie robi. Ale w moim otoczeniu, jakoś tak nie widzę takich rzeczy. Albo dzieci opiekują się rodzicami, albo widzę przypadki kiedy dziecko ucina kontakt z rodziną, bo ta zgotowała mu piekło. Jeśli ktoś jest dla mnie mendą, to nie widzę powodu, żeby go utrzymywać tylko dlatego, że dał mi geny.
Balbina... Brawo Włodek Markowicz! Oby jak najwiecej ludzi zauwazyło, ze jest tak wspaniale , błyskotliwie myslący i mega inteligentny człowiek!! Takie rozmowy powinny trafić do jak najwiekszego procenta społeczeństwa!!! Ja tez mam hobby pomagania>P! Rozumiem tego ksiedza:)
Dymitr ... Trzeba koniecznie wyplenić dobroludzizm z KK.
prblc... Czy mozna sie dowiedziec po co w programie uzywasz sluchawek? Podczas takiego nagrania technicznie są zbędne.
Donata ... 1 list do Tymoteusza jako puenta.

Wady błędnowierców

3 Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, 4 jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, 5 ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. 6 Wielkim zaś zyskiem jest pobożność wraz z poprzestawaniem na tym, co wystarczy. 7 Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy [z niego] wynieść. 8Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni! 9 A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. 10 Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami."
elektry... No, w końcu ktoś wierzący i praktykujący ;)


pacineq... To pierwszy odcinek jaki obejrzałem. Mimo, że podszedłem do niego sceptycznie to zostałem pozytywnie zaskoczony.
Gorn221... Kpł 20:1313. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.17 Nie pozwolisz żyć czarownicy. Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, (...) A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. Wj 21, 20-21Wj 21:28 28. Jeśliby wół pobódł mężczyznę lub kobietę tak, iż ponieśliby śmierć, wówczas wół musi być ukamienowany (BT)Pwt 25:11-1211. Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, 12. odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. Pwt 23:2-3 2. Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana. 3. Nie wejdzie syn nieprawego łoża do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu nie wejdzie do zgromadzenia Pana. Pwt 21:18-21 18. Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny, 19. ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta, 20. i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu. 21. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się.
Gorn221... Ale żałosne nadinterpretacje i przeinaczenia
Gorn221... XXI wiek...
Dworn1k... hohohohoh
Jakoboo... Ten złowrogi smiech ks. mnie przeraza :x
Dobroch... Jacek "Wiosna" Stryczek wspaniałym mentorem jest! Wcale nie łatwo się słucha jego wypowiedzi, jak po grudzie wprowadza się w swoje życie zmiany, jest pod górkę i w ciasnym bereciku. Jeśli zaczniesz podwarzacz wszystko co powie to juz jesteś na dobrej drodze do zmian. Mimo, że w ostatnim czasie nie doświadczam z nim bezpośredniego kontaktu to szczerze powiem, poprzez nagrania, wypowiedzi i książki rozpoczęłam drogę do zmian. Słuchając tego wywiadu wiele moich życiowych, zawodowych, prywatnych spraw układa się właśnie tak jak On mówi. A czas spędzony z ludźmi (nie zawsze, chociaż coraz częściej ) jest dobrej jakości. Bo fajnie ludzie tworzą fajne relacje (związki). Zaczynam zawsze od siebie.
Pawe? M... W którymś filmie (nie mogę go teraz znaleźć) wspominałeś chyba, że jesteś ateistą (albo taka była konkluzja). To był ten film, w którym wspominałeś też jak jako dziecko byłeś zabierany przez babcię do cerkwii. Coś się zmieniło w kwestii Twojej wiary od czasów tego filmu?
magiste... Włodek dawaj Szustaka ! z nim będzie ci się dobrze rozmawiało :D
Tyle sm... Spoczko wywiad :) Mam nadzieję że wrzucisz jeszcze kiedyś taki "normalny" film ;) (Np. Flashback :D)
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCluqrW17_i43fmWphdklvfg