Dobrerowery.pl - Wahoo Elemnt Bolt dlaczego wszyscy mówią o tym liczniku?

Witajcie na kanale YouTube Dobrerowery.pl. Zapraszam Was na kolejny film tym razem przyjrzymy się bliżej jednemu z najbardziej rozchwytywanych rowerowych liczników na rynku, czyli Wahoo Elemnt Bolt. Jeśli podobają Wam się moje filmy i chcecie wziąć udział w realizacji moich kolejnych projektów, zapraszam do wsparcia na Patronite Zachęcam wszystkich do subskrybcji i udostępniania kanału. Dajmy się zauważyć na YouTube i po prostu rozwijajmy się dalej! Więcej ciekawostek i nowości znajdziecie na blogu www.dobrerowery.pl/blog oraz na stronie www.dobrerowery.pl Odwiedźcie również Instagram www.instagram.com/dobrerowery Wszystkie moje treningi dostępne są wraz z mapami na Dobrerowery.pl najlepszy sklep rowerowy, dla Ciebie


Najlepsze komentarze:

M N... Huja widać na tym wypocie
Pawe? N... Janku, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Bolta w zestawie z czujnikami. Powiedziałeś w recenzji, że z czujnikami jest do wyjęcia za 1200pln. Ja nigdzie nie znalazłem w takiej cenie :-(. Czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie szukać, chyba że w dobrych rowerach można np na zamówinie w takiej cenie przytulic ten komputerek?
Yan005h... Bardzo ciekawy licznik/GPS. Jest możliwość wyświetlenia na jednym ekranie mapy, prędkości i kadencji (opcjonalnie procent nachylenia)?
micha? ... Jak można przedstawiać prezentacje i testować taki produkt i nie sprawdzić działania pomiaru pulsu, mocy, kadencji bo tester tego nie używa ma swoje zasady. Szkoda oglądać prezentację licznika.
Tomasz ... Przetestujcie rowery marin full hmmm jestem ciekawy waszej opini
Jarek H... W sprawie nawigowania przemilczano jedną rzecz, która dyskwalifikuje Wahoo dla osób, które lubią zboczyć z zaplanowanej trasy - Wahoo nie potrafi przeliczyć trasy po tym jak sobie gdzieś odbijemy. Więc wcale nie uważam, że Wahoo ma "super nawigację". Żeby ułożyć sobie trasę z nawigacją "turn by turn" potrzeba RideWithGps z kontem premium. Do tego po ostatnich obniżkach garmin 520 jest w porównywalnej cenie jak Bold. To tak w ramach uzupełnienia... od użytkownika, który dokupił Bolta do Garmina 800. I ostatecznie, na szosówce używam Bolta (bo Strava i segmenty live) ale na MTB tylko i wyłącznie Garmin. Pozdrawiam!
PS: Żeby śmigać na segmentach Live na stravie Wahoo wymaga Stravy premium (Summit). Przy odrobinie gimnastyki segmenty można wgrać na Garmina bez premium. Nie piszę, że jest to wygodne (bo osobiście wolę zapłacić te kilka $$$), ale dla niektórych osób to może być ważne.
kbn... Jan, jakiego programu używasz do montażu filmu? :)
?ukasz ... Cześć, czy mógłbyś powiedzieć jak mapy i nawigacja radzą sobie w lesie? Dzięki. Pozdrawiam
ZygZakM... Tak dodam w ramach dopełnienia obrazu po po 5 miesiącach użytkowania... mój wahoo bolt spadł z wysokości metra na podłogę pcv w wyniku czego uległa pęknięciu szybka wyświetlacza. W ramach programu gwarancyjnego zaproponowano mi dopłacenie 60% wartości urzadzenia celem wymiany na nowy. Odmówiłem. 160% za urządzenie po 5 m-cach użytkowania ;-) Garmin przez 7 lat spadał i działa dalej ;-) Generalnie aplikacja i czytelność urządzenia ok. Komplikuje konieczność niemal (bo nie zawsze) ciągłej komunikacji z telefonem.
Artur O... Po dwóch latach używania Lezyne Macro GPS muszę powiedzieć, że ten licznik ma wszystkie wymienione tu funkcje, a jest połowę tańszy. Fakt, że nawigacja jest uproszczona- nie ma takich mapek, ale też ekran jest mniejszy, więc byłyby one nieczytelne. Bez problemu śmiga mi z tanim chińskim pulsometrem, połączenie z czujnikiem mocy jest niezawodne. Segmenty Stravy działają na tej samej zasadzie, co w Wahoo, połączenia przychodzące, SMS i e-maile wyświetla na ekranie. Ostatnio dodano import treningów z Trainingpeaks i Today's plan.
W tej cenie chyba nie do pobicia.
mrfreez... Na wiggle za 286 euro jest wersja bundle. Pulsometr, kadencja, prędkość. W środę będzie już na moim Canyonie:))
A CZ... Co to za model Treka tam w tle pod sciana?
Rad Sta... Napiszę bo dużo osób pyta. Bolt automatycznie współpracuje wyłącznie z aplikacjami: Strava, RideWithGPS, Training Peaks, Today's Plan, Komoot, BestBikeSplit, MapMyFitnes, SportTraks, CyclingAnalytics, PowerTraxx, web4trainer, 2PEAK Dynamic Trainings, Dropbox, GoogleFit. Poprzez którąś z tych aplikacji możemy eksportować plik Gpx np. do Endomondo (ja to robię przez Komoot) i to działa bardzo dobrze, ale musimy to zrobić sami przy pomocy komputera.
Piotr K... Nie da się "połączyć z GPSem". Licznik jest tylko odbiornikiem sygnału GPS, nie łączy się z satelitami.
astroga... Dla tych którzy nie chcą wydawać pieniędzy na licznik a potrzebują nawigacji polecam aplikację Locus Map Pro za 30pln. Petarda. Świetne mapy. Nawigacja działa w trybie offline.
Krzyszt... W nawigacji Wahoo przeszkadza mi brak możliwości wyboru rodzaju trasy. Jak jadę na Gravelu to nie przeszkadza, ale na szosie denerwujące jest że navi pakuje mnie w drogi leśne czy szutrowo. Chyba że czegoś nie wiem?
civi88... 12:36 - to nie jest Open Street Map. To jest Mapbox i nie koniecznie są aktualizowane tak szybko jak OSM. Ja czekam na aktualizację drogi, która istnieje już 2 lata, a w wahoo jej nie ma.
Micha? ... Sam kilka miesięcy temu zainwestowałem w Garmina 520. Muszę jednak przyznać, że ten Wahoo ma zdecydowanie lepszy wygląd. Garmin działa świetnie i mnie jeszcze nie zawiódł ale wygląda strasznie biednie. Mam jednak pytanie do tego licznika - czy posiada on funkcję pozwalające przeprowadzać trening na trenażerze? To jak dla mnie jedna z lepszych cech Garmina. I jeszcze na końcu. Nie wiem z jakim Garminem porównujesz to Wahoo. Ja za swojego 520 płaciłem jakieś 980 zł. Wahoo Elemnt Bolt kosztuje z tego co widzę ok. 1200 zł. Trudno więc powiedzieć żeby był tańszy od Garmina (przynajmniej od standardowej 520-ki nie jest tańszy) :)
a666and... A jak z serwisem Wahoo? Bo Garmin ma u mnie ocenę celującą - popsute to wysyłam, po paru dniach mam z powrotem nowy.
piotr s... Witam czy można ładować podczas jazdy.
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCgbnwxGAINTV2CCK1WWtiAQ