Czas Gentlemanów - Jak studia w Hiszpanii zmieniły moje życie – Czas Gentlemanów

Wyjazd na studia do innego kraju, gdy nie zna się tamtejszego języka, wydaje się być szalonym pomysłem. Jednak tak właśnie zrobiłem. Co więcej okazało się, że ten wyjazd zmienił moje życie. Subskrybuj: Wesprzyj: Zapisz się na newsletter: Wpis na ten temat znajdziesz na blogu: Zobacz inne moje filmy o męskich pasjach: Dołącz do naszych grup na Facebooku: Facebook: Instagram:


Najlepsze komentarze:

Grzegor... Cześć. Uśmiałem się, bo powiadałeś tak jakbyś mówił o mnie. Też pojechałem na Erasmusa, też wcześniej nie znałem języka, też uczyłem się tylko na wakacjach, też po miesiącu zmieniałem mieszkanie (miałem 4), też zdawałem egzaminy po hiszpańsku... jeden oblałem, ale udało mi się go poprawić. Erasmus to fajna przygoda. Miło było dzięki Twojej historii powspominać ;) Pozdrawiam
Cichy*_... No ciezko0 jezyka i wez ty tam nauke ogarnij.. czacun za to !
TheBloo... Interesuje mnie, w jakim wieku wybrałeś się na tę wyprawę?
Wojciec... Panie Łukaszu, ma Pan bardzo ładną koszule.
Czy mógłbym poprosić o informacje w jakim sklepie mógłbym ją znaleźć?
Kuba Pa... Doświadczenia można mieć różne. Na studiach też miałem taką sytuację, że pomyślałem sobie „a nuż się uda…” nie dość, że nie wyszło, to jeszcze spierniczyłem parę innych rzeczy przy okazji, także tego ¯_(ツ)_/¯
Sejtan... Czyli rozumiem, że wszystkie lekcje prowadzone były w języku hiszpańskim? Jeśli tak, jak sobie z nimi poradziłeś, biorąc pod uwagę, że słownictwo używane na uczelni jest stosunkowo zaawansowane?
Tomasz ... Też byłem na wymianie, też w Hiszpanii, tyle że w Walencji. Prawdopodobnie najlepszy rok mojego życia :) Co prawda szedłem już na studia z celem wyjazdu na Erasmusa (i koniecznie do Hiszpanii, uczyłem się tego języka już wtedy od kilku lat), ale gdybym miał się decydować jeszcze raz, absolutnie nic bym nie zmienił. Wspaniały kraj, wspaniali ludzie, pierwszy tak długi samodzielny wyjazd, poniekąd nauka życia. Część zajęć miałem po hiszpańsku, bardzo niewielką po angielsku, a jeden przedmiot nawet po... valenciano, czyli lokalnym dialekcie katalońskiego, ponieważ zabrakło miejsc w zajęciach po hiszpański i angielsku.
Każdemu polecam, mnóstwo przeżyć, doświadczeń, wiele ciekawych miejsc do zobaczenia (pierwszy semestr był skupiony na nauce, drugi już bardziej na podróżach). Nawet jakbym nie znał języka, też bym wyjechał, to doświadczenie zmieniające człowieka już na całe życie, otwierający dużo horyzontów, także w postrzeganiu świata.
Joker G... Łukaszu, zrobiłbyś poradnik do noszenia spinki i szpilki do butonierki nie mogę nigdzie znaleźć materiału na ten temat?
grzesie... Podobne doświadczenia miałem z wyjazdem na studia do Torunia w ramach programu MOST. Na swoje macierzyste studia wróciłem odmieniony ;) Jak najbardziej polecam!
Ps. czy Alicia miała coś wspólnego z organizacją Erasmus Student Network?
Jan Kow... Jaki tytuł ma utwór w filmie?
Gustaw ... Ja byłem teraz (semestr zimowy) na mgr na programie erasmus+ i polecam. Najgorsze co mnie spotkała, to biurokracja na moim wydziale przed i po powrocie. Taki beton bardzo zniechęca. Również wyjechałem sam bez mieszkania, planów, przedmiotów ale do UK, bo chciałem sprawdzić się z moim poziomiem angielskiego i czy mógłbym tam żyć po studiach (nigdy korków nie brałem) i uważam że dałem sobie świetnie radę. Podróże, znajomości, jedynie co mogę radzić, to wybierzcie większe ośrodki miejskie i uczelnie typowo erasmusowe, bo w moim nie było praktycznie nic z erasmusa (żadnych spotkań, integracji, to chyba też z brexitem związane było, że zlikwidowali tę jednostkę), byłem zwyczajnym studentem. Świetne podsumowanie całych studiów. Pozdrawiam Ciebie Łukaszu :)
CCC... Myślałem że ten cały Erasmus służy do wymieszania puli genetycznej Europy =]
Przemek... Własnie jutro wieczorem mam lot na tą samą wymianę, też do Hiszpanii, mieszkania brak, języka hiszpańskiego również, będzie kolorowo ;)
Natalia... Prawie rok temu byłam na praktykach zagranicznych w Hiszpanii to było świetne przeżycie ? Za rok kończę technikum mam nadzieję że wyjadę na erazmusa podczas studiów :)
TheGame... Ciężko wyobrazić mi sobie Łukasza olewającego studia :D
Piotr43... Ciekawe, właśnie w tym roku będę miał pierwsze praktyki zawodowe i zastanawiam się czy nie wyjechać do Niemiec aby te praktyki zrobić. :D
Micha? ... Muzyka w tle robi robotę ;D
Świetny materiał! :)
Micha? ... Miałem bardzo podobną sytuację, tylko że taki wyjazd do Rosji. Nie zdecydowałem się i dzisiaj tego bardzo żałuję, bo taki wyjazd już raczej nie będzie mi dany. Bardzo ciekawa historia i materiał ;)
Alex K... Łukaszu, a jak oceniasz stopień trudności nauki tego języka? Miałeś problemy z jego zrozumieniem czy przychodził raczej intuicyjnie? I jak radziles sobie z podstawowymi zadaniami jak wyjście do sklepu?
Tadeusz... Nie rozumiem czegoś... Przecież u mnie na studiach, na wymianę studentów, mówili, że trzeba znać język obcy w miarę na poziomie komunikatywnym...
A tutaj, co dali pieniądze i jedź gdzieś tam..? Sam zalatwiaj nocleg i jesteś zdany całkowicie na siebie..?
Dla mnie to dziwne... żeby nie hejtować...
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCono9ajboCd2xGkMeZfYFBA