Jarosław Gowin szczerze o alkoholu. Polacy nie mogą uwierzyć | Życie24h

Życie 24h »
Sprawdź statystyki dla kanału "Życie 24h"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Minister Oświaty i Szkolnictwa Wyższego w szczerej rozmowie z Piotrem Witwickim opowiedział o swoich związkach z alkoholem. Jarosław Gowin opowiedział o tym, co pije i w jakich ilościach. Polacy nie mogą uwierzyć w słowa członka rządu.

Jarosław Gowin w Sejmie zasiada już dwunasty rok i aż trudno uwierzyć w to, że nadal pije mało. Nieraz już media donosiły o tym, jak zapijaczeni na obrady przy Wiejskiej potrafią zjawiać się parlamentarzyści.

Niejednokrotnie także dziennikarzom udawało się rozmawiać z politykami, którzy byli po kilku głębszych i mieli czelność zjawiać się w takim stanie w pracy. Politycy więc piją i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ogólne spożycie w kraju wcale do małych nie należy.
Zaskakujące są więc doniesienia o niepijących lub pijących bardzo mało działaczach politycznych. Jednym z nich jest Jarosław Gowin, którzy przyznał się w wywiadzie, że pić zaczął bardzo późno, a po papierosy nie sięgnął ani razu.

Jarosław Gowin zaczął pić dwanaście 22 lata po „osiemnastce”
Piotr Witwicki postanowił zapytać ministra o to, co pija i jak. Na łamach „Plus i Minus” przyznał się, że sięgnął po alkohol dopiero po 40-tce, czyli w bardzo dojrzałym wieku.

Gowin nigdy także nie palił, ani nie doprowadził się do stanu upodlenia alkoholowego, czy urwania filmu. Pikio.pl musi złożyć z tego tytułu najszczersze gratulacje.

– Nigdy w życiu nie paliłem, a abstynentem byłem mniej więcej do 40. roku życia. Z czasem uznałem, że również ten rodzaj fanatyzmu jest mi obcy. Z czasów, kiedy byłem filozofem, pozostał mi etos, że rozum powinien być zawsze gotowy do działania. Rozmawialiśmy o tym z księdzem Tischnerem, który za kołnierz nie wylewał, ale podkreślał, że zawsze trzymał się granicy. Dziś jestem miłośnikiem dobrego wina, choć daleko mi do bycia koneserem. Gdy wracam do domu i chcę jeszcze coś z jakim takim zrozumieniem przeczytać albo popracować nad jakąś sprawą, to lampka dobrego primitivo świetnie pobudza mój umysł – powiedział.

Polacy nie mogą uwierzyć w słowa Gowina
Polakom bardzo trudno jest uwierzyć, w tę opowieść szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego. Nic dziwnego, w końcu przez lata przyzwyczaili się do tego, że w naszym kraju politykę robi się przy alkoholu, czego dowodem są chociażby rozmowy w Magdalence.

Do tego dochodzą liczne afery związane z nietrzeźwością wśród posłów i a nawet prezydentów, czy zachowaniem polityków na wyjazdach służbowych i prywatnych.

– Nie wierzę mu. Zbyt długo siedzi w polityce, żeby mówił prawdę; Na pewno nie raz zabalował; Każdy były piłkarz pije, popatrzcie na Kowalczyka; A ja jestem święty turecki – piszą komentujący sprawę internauci.
#alkohol, #JarosławGowiin, #polityka, #rządpis
Jarosław Gowin szczerze o alkoholu. Polacy nie mogą uwierzyć | Życie24h
https://www.youtube.com/channel/UCIgkr2NqqCHsYWWktz7TshQ?sub_confirmation=1
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCIgkr2NqqCHsYWWktz7TshQ