Słomek_mówi - 190 Co w glebie Słomka piszczy Zajrzeliśmy w przeszłość !
Najlepsze komentarze:

Powrót... Fajnie że zrobiłeś o tym filmik, mam chociaż jakieś porównanie, ja jeszcze dodatkowo zrobiłem badania na pruchnice, zapraszam do mnie ;)
dragonm... Bardzo ciekawy materiał ;)
?ukasz ... Slomek musisz koniecznie obejrzeć mafie Solec tam dowiesz się dużo na temat dobrego nawożenia gleby a przede wszystkim na temat specyfiki mieszania nawozów mineralnych.
tomasz ... badania gleby to teraz podstawa
Anders ... Twój pomysł na poprawe zawartość magnezu na polu jest strzałem w 10'ką! Ja też tak praktykowałem na 2.400 hektarów na Zachodnio Pomorskie. Efekty są i to duze.
Anders ... Za duzo wapno na raz NIEGDY NIE zabije zycia w gleby!!! Tej ostatnie badanie jest rewelacyjne w porównanie do poprzednio. Kiedy masz PH ponizej 6 to rośliny pobiera tylko 80% od to illość dane na polu... Teraz zgub się nad magnezem i terminowo wykonanie wszyskie zabiegi ochrone roślin. Bo w glebie już jest prawie Prefect. ;-)
Agniesz... Czy jest możliwa zależność pobierania próbek do analiz a uprawiana roślina czy też przedplnon w tym konkretnym terminie? Jest jakaś zależność w wahania zasobności w magnez?
Julek ?... Jakie to województwo
Karol P... badanie Ph mierzone w kwasie czy w wodzie
AgroMAX... Przez wiele lat u nas było szkoda kasy na badania gleby tata niby oszczędzał ale z tego co widzę to trzeba to zrobić i to już w tym roku.


Wolf... Ile macie wszystkiego pola?
Tomek ?... To dzisiaj jest jutro??
Bartek ... Jaki specjal na 200 vlog
ThePite... Ja od ubiegłego roku sypię kredę bo węglan zdecydowanie za wolno . odkwasza. Oczywiście luzem a nie granulowaną która jest 3 razy droższa.
Dexter_... A w czym oddawać próbki gleby do okręgowej?
Krzyszt... Na moich polach pojawiały się miejsca gdzie ewidentnie było widać na wiosnę że zboża są słabsze, lekko żółte, no to ojciec dawał dodatkową dawkę nawozu, nawet brał samochód, nawóz do bagażnika i ręcznie miską jak to przed wiekami się siało dosypywał tego nawozu, no ale efekty były niezbyt widoczne, w żniwa gołym okiem było widać że zborze jest rzadkie i słabe, dodam że dawał tego nawozu zawsze na pola w sporych ilościach, obornik też nie rzadziej niż 3 lata.
W zeszłym roku zrobiłem badanie gleby i okazało się że na wszystkich polach gleby są kwaśne lub bardzo kwaśne a poziom magnezu, fosforu i potasu bardzo niski także na wiosnę wapno magnezowe granulowane a po żniwach sypkie.
Na swoim przykładzie wiem że sam nawóz i obornik nawet w sporych ilościach to za mało, bez badania gleby się nie obejdzie.
andrzej... Ladnie Michał dajesz sporo wiedzy w Polskę ...Niech się uczą od najlepszych ...
Michal ... Słomek jak ty mi zaimponowałeś w tym momencie
???
bycur... Tak roslina jak i człowiek żeby przeżyć to musi się dostosować haha
jak tatuś ładuje synusiowi kase to do roboty nie pójdzie bo niby po co
podobnie jest z rośliną jak się nawozu nawali to sobie rośnie , a jak te zasobności albo ph niskie to się stara tak oddziaływać na system korzeniowy aby się wyżywić , synuś też poszuka roboty
Artur A... Słomek a co roku robisz próbkę każdej działki?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCJ7TEIOaec1XJ-At04rwQdg