Nauka. To Lubię - TOP 7 najgroźniejszych bakterii i wirusów


Żyjemy w przeświadczeniu, że zewsząd zagrażają nam bakterie i wirusy. W rzeczywistości przeważająca większość bakterii jest dla nas całkowicie obojętna lub wręcz dla nas pożyteczna. Niestety wśród tych nielicznych, które nas "nie lubią" są i takie, które są dla nas zabójczo groźne. Przedstawiam Wam subiektywną listę 7 najgroźniejszych wirusów i bakterii. Jeśli podobają Ci się moje filmy zasubskrybuj mój kanał! http://youtube.com/naukatolubie?sub_confirmation=1 TOP 10 Co jemy w parówce? http://www.youtube.com/watch?v=2GSRI-B6ZjQ Ludzki magnetyzm. O co chodzi? https://youtu.be/M6BHW5o0rwQ Dlaczego sól roztapia lód? https://youtu.be/Renyj0UEa1I Jak widzą zwierzęta? - Nauka. To lubię. https://youtu.be/PQaLPSVoqAk 6 sposobów...

Najlepsze komentarze:

Antoni ... Czy pański ojcec ma na imię Wojciech? Jest pan nawet podobny. Bo miałem nieprzyjemność poznać. To wyjątkowy ...
Mariusz... Po ekspozycji na wirus wścieklizny skuteczna jest profilaktyka zakażenia w postaci szczepionki i antytoksyny natomiast w momencie wystąpienia objawów zajęcia ośrodkowego układu nerwowego (dokąd wirus migruje z miejsca wniknięcia do organizmu) śmiertelność wynosi niemal sto procent. Czyli w zasadzie skutecznie zapobiegamy chorobie, nawet po ekspozycji na czynnik zakaźny, ale nie leczymy w ścisłym tego słowa znaczeniu.
kazmeno... a może tak zrobić top chorób które przerodzone w pandemie nie dadzą nam za dużo szans jako społeczeństwu ? :)
MLe MLe... Bakteria Karola Marksa chorym wydaję się, że każdemu należy się po równo za sam fakt istnienia.
Bartek ... Ostatnio gdy robiłem sobie wodę z dodatkiem cytryny i limonki zauważyłem, że jeden owoc wypływał ku górze, a drugi zostawał na dole. Może jakiś odcinek wyjaśniający to zjawisko? Ciekawi mnie przyczyna i być może innych tez to zainteresuje :) Bardzo dobry kanał, długo poszukiwałem czegoś z drobnymi dawkami ciekawostek i wiedzy :)
Angie J... Fajny kanał ? Treściwy, ciekawy i przyjemny do oglądania ? Piszę to po obejrzeniu kilku odcinków różnych tematyk. Pozdrawiam!
Alfred ... Pozdrawiam.
Przemys... Wiem, że kiedyś był odcinek o suplementach diety, ale bardzo chciałbym odcinek o legalnych suplementach dla kulturystów typu białko, kreatyna itp.
dariusz... najgorsze wirusy to: płasko ziemiec zaraźliwy oraz antyszczepionkowiec straszliwy
Leon or... Mi się wydaje że Rak :P


Patryk ... Mam pytanie robił Pan program o szczepionkach? gdyż ostatnio szczepionki to prawdziwe tabu w Polsce a ja sam jestem przykładem gdzie po szczepionce miałem guza mózgu jest to długa chistoria więc nie będę zanudzał bynajmniej niedawno mi szans na przeżycie i dzięki rodzicom którzy jeździli ze mną po szpitalach kalisz poznań łudz jestem tu gdzie jestem. Jestem poprostu ciekaw jaki mają związek szczepionki i dlaczego w niektórych przypadkach mają tak tragiczny wpływ na ludzi ? Ja osobiście jakoś szczególnie wbrew szczepionką niejestem ale ciekaw jestem dlaczego czasami szczepionka może mieć tak tragiczne żniwa? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Artefak... Skleroza... - bo nie boli =p
Thomas ... 2:36 to wtedy było tylko 1,5mld ludzi?
Anna Ba... Wciąż zamało się mówi o borreli. Rujnuje zdrowie i życie. Borelioza to choroba naszych czasów, powszechna i wiele osób jeszcze nie wie, że ją ma. Niestety.
wBacz... a co z boreliozą? To jest taka kiła 2.0
Szymon ... Taka mała dygresja - jeśli wystąpią już pierwsze objawy wścieklizny, to śmiertelność wynosi 100%. Jeżeli zarażonemu nie poda się szczepionki na czas, to nie ma żadnej metody leczenia tej choroby.
hajda1... Borelioza ??
Soki114... Toksoplazma gondii
agnik96... Od kiedy to wścieklizna jest do wyleczenia i można z nią żyć przez wiele lat? Coś się komuś pomylilo
AdrianX... A co takie wirusy i bakterie właściwie robią? Przedostaną się do krwioobiegu, płuc i co dalej?
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCtcUMxUSMWUNBfOaKUv5cjg