Telewizja Republika - ANNA SIARKOWSKA Republikanie WYRZUTNIE HIMARS i POLSKIE BEZPIECZEŃSTWO


Oglądaj nas i czytaj także na portalu www.telewizjarepublika.pl - codziennie nowe wiadomości z Polski i świata!

Najlepsze komentarze:

Hussar ... HIMARS nic nam nie zapewnia . Suwerenność możne zapewnić tylko powszechny pobór do wojska, normalny dostęp do broni palnej i najważniejsze NUKi!
Weles W... Ponowna lustracja Macierewicza? "Fakt" publikuje dokumenty.

Może przy okazji dowiemy się dlaczego przez całe życie Macierewicz kłamał w sprawie swojego ojca,że został zamordowany przez UB a okazało się ,że był współpracownikiem UB o kryptonimie Z-3 ...

Do dokumentów dotarł także "Fakt". Jeden z nich pochodzi z 1984 roku i dotyczy ucieczki Macierewicza z ośrodka internowania w Łupkowie w 1982 roku. Dwa lata po ucieczce, generał podpisujący dokument tłumaczy się z decyzji o niewydaniu listu gończego za Macierewiczem, twierdząc, że nie było podstaw, by ścigać uciekiniera.
W książce Tomasza Piątka pojawiła się teza, że zastosowanie takiego mechanizmu może być uzasadnione parasolem ochronnym nad Macierewiczem - czytamy.
Kolejny dokument, podaje "Fakt", wskazuje, że Macierewicz był w obszarze zainteresowania elitarnej komórki Biura Studiów SB. Komórka ta służyła m.in. prowadzeniu agentów, którzy w oficjalnych dokumentach widnieli jako osoby rozpracowane przez służby. Taki zabieg miał na celu ukrycie agenturalnych związków nawet przed służbami PRL - podaje gazeta.
"Fakt" przypomina także, że w okresie PRL Macierewicz był wielokrotnie inwigilowany i zatrzymywany, ale nigdy nie został skazany na więzienie, a świadkowie pamiętają go jako osobę o lewicowych poglądach, choć współczesna historia utożsamia go z obozem chrześcijańsko-patriotycznym ...
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCc282c_TN8xIba_Z6GaDnQw