Google | Zanim byli sławni

Maciek Ignaczak »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału " Maciek Ignaczak "! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
►Facebook: https://www.facebook.com/IgnaczakMaciek/
►Instagram: https://www.instagram.com/maciekignaczak/
►Snapchat: @maciekignaczak
►Twitter: https://twitter.com/maciekignaczak

Współpraca: [email protected]

Początki Google sięgają 1996 roku, które powstało jako projekt o nazwie BackRub, stworzony przez 2 doktorantów uniwersytetu Stanford - Amerykanina Larrego Pagea i Rosjanina Sergeygo Brina.

Poznali się oni w 1995 roku kiedy Sergay zadeklarował że oprowadzi po kampusie grupę nowych studentów w której między innymi znajdował się Larry. Obaj zostali przyjaciółmi.

Kiedy inne wyszukiwarki wyświetlały wyniki na podstawie tego ile razy szukana fraza pojawiała się na stronie, oni opracowali algorytm o nazwie PageRank, który analizował zależności między stronami i określał jak bardzo ważne są te strony.

Z początku używali domeny uniwersytetu Stanford i dopiero we wrześniu 1997 roku zarejestrowali domenę google.com.

Nazwa Google pochodzi od słowa googol, które oznacza liczbę o wartości 10 do potęgi setnej. Z początku strona miała być zarejestrowana jako googol.com, jednak kiedy kolega Larrego miał sprawdzić dostępność tej domeny, przez przypadek sprawdził domenę google.com. Nazwa ta jeszcze bardziej spodobała się Larremu i zarejestrowali ją pod taką właśnie domeną.

Formalnie firma Google powstała 4 września 1998 roku z siedzibą w garażu ich koleżanki.

W tym samym roku zdobyli pierwszego inwestora, od którego dostali 100 000$.

Na pewnej stronie internetowej pojawił się artykuł w którym pisano o tym że wyszukiwarka google jest lepsza i bardziej innowacyjna od konkurencji, pomimo tego że oficjalnie wciąż była w fazie BETA.

W 1999 roku google ogłosiło że pozyskało inwestorów którzy zainwestowali w nich sumę o łącznej wartości 25 milionów dolarów oraz przeniosło się do nowego biura.

W tym samym roku Larry i Sergey chcieli sprzedać Google firmie o nazwie excite za milion dolarów. Kiedy szef tamtej firmy nie zgodził się zeszli do 750 tysięcy, ale ich propozycja została ponownie odrzucona.

Z początku Page i Brin nie chcieli żeby w ich wyszukiwarce pojawiały się reklamy, jednak szybko zmienili zdanie i w 2000 roku zaczęli sprzedawać reklamy, które były powiązane z frazami wyszukiwanymi przez użytkownika.

W 2003 roku zakupili kompleks budynków w Mountain View, który nazwali GooglePlex. Nazwa pochodzi od liczby googolplex, która oznacza liczbę jeden do potęgi googol.

W 2004 roku Google weszło na giełdę, przez co firma w dość krótkim czasie uzyskała ponad półtora miliarda dolarów zysku i zwiększyła swoją wartość rynkową do ponad 23 miliardów dolarów. Spowodowało to że niektórzy z ich pracowników stali się milionerami z dnia na dzień.

Larry i Sergey napisali też list o nazwie „Don’t be evil manifesto” w którym napisali o przyszłości firmy. Mówili w nim też o tym że Google chce czynić dobro dla świata i ludzi, a nie tylko skupiać się na szybkim zarobku.

Rok później nawiązali współpracę z NASA.

W 2006 roku google kupiło serwis YouTube z 1.65 miliarda dolarów, a 2 lata później wypuściło system operacyjny dla telefonów, który nazywa się Android.

Muzyka: Alan Walker - Spectre
Music was provided by NCS (https://www.youtube.com/watch?v=AOeY-nDp7hI&spfreload=5)
Alan Walker: https://www.facebook.com/alanwalkermusic/

Komentarze:

City Vl... Dałem dzwoneczek i suba
Gracjan... Calvin Klein
Doritos... Apple lub tesla
momo... Valve
piecekP... Markiplier on ma 21mln subskrypcji
Kuba St... PZPN
Jakub S... Youtub
Qew 12... Vans
Podobno... Proponuję Orlen i KGHiM
Wiechac... Ciebie

Vackil... Organizacja AGO E-SPORTS
oli 190... Zrub Chuck norris zanim byli sławni
Maciek ... Adidas
Kacpee ... Microsoft
Hahsgs ... Pornhub ?
Kamilek... Like
Stefani... Fc Barcelona
ADEiK... Epic Games
olo gam... Supreme
Orzecho... Pornhub
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCztSLxaJYqLe_5_IBQeseWA