Prostowanie ramienia na górnym wyciągu - TRICEPS ĆWICZENIA|Podstawy dla początkujących|M. Karmowski

ZapytajTrenera.pl »
Sprawdź FEJM na youtube dla kanału "ZapytajTrenera.pl"! Kliknij tutaj aby przejść do statystyk »
Prostowanie ramienia na górnym wyciągu to bardzo dobre ćwiczenie na dysproporcję ponieważ wykonywane jest jednorącz. Sprawdźcie jak poprawnie ćwiczyć triceps.
↓↓↓ ZOBACZ inne odcinki z tej serii ↓↓↓
►►► ŚLEDŹ NOWOŚCI: http://bit.ly/SubskrybujZT


► https://www.youtube.com/playlist?list=PLWRkps5HTEJmhmw4NzO_bge2zEmjBGTmC

Triceps opis

Mięsień trójgłowy ramienia (łac. musculus triceps brachii) - mięsień zajmujący całą powierzchnię tylną ramienia i należący do tylnej grupy mięśni ramienia, rozpięty między łopatką i kością ramienną a kością łokciową.

Budowa

Składa się z trzech głów - głowy przyśrodkowej (łac. caput mediale), która przylega do kości ramiennej tworząc warstwę głęboką oraz głowy długiej (łac. caput longum) i bocznej (łac. caput laterale) leżącej na przyśrodkowej.

Przyczep bliższy głowy długiej znajduje na guzku podpanewkowym łopatki. Przyczep bliższy głowy przyśrodkowej znajduje się na tylnej powierzchni kości ramiennej poniżej bruzdy nerwu promieniowego sięgając i częściowo wchodząc w torebkę stawu łokciowego tworząc płaskie ścięgno. Przyczep bliższy głowy bocznej znajduje się na tylnej powierzchni kości ramiennej powyżej bruzdy nerwu promieniowego oraz na przegrodzie międzymięśniowej bocznej. Przyczepy dalsze wszystkich trzech głów kończą się wspólnym ścięgnem na tylnej powierzchni wyrostka łokciowego.

Funkcje

Głowa długa wymusza ruch w dwóch stawach - stawie ramiennym i stawie łokciowym, przy czym siła działania na staw ramienny jest większa niż na staw łokciowy. Jest ona najsilniejszym prostownikiem stawu ramiennego oraz silnym przywodzicielem ramienia. Głowa boczna i przyśrodkowa są głowami odpowiedzialnymi za ruch wyprostny w stawie łokciowym. Siła mięśni prostowników stawu łokciowego - mięśnia trójgłowego ramienia i mięśnia łokciowego jest mniejsza niż siła mięśni zginaczy stawu łokciowego - mięśnia ramienno-promieniowego, mięśnia dwugłowego ramienia i mięśnia ramiennego.

Nasze kanały:

Portal (tutaj możesz zadać nam pytanie): www.zapytajtrenera.pl

Facebook: https://www.facebook.com/ZapytajTrenera/
Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCMpDLvy-8USzF72uyBRwdlA