Astrofaza - Sukces SpaceX, loty w kosmos staną się tańsze


ROZWIŃ OPIS / ☑ PATRONITE - https://www.patronite.pl/astrofaza ☑ KOSZULKI I KUBKI w Astrosklepie - https://goo.gl/RyNfUE ☑ Centrum dowodzenia - http://www.astrofaza.pl ☑ Astro LIVE - http://www.hitbox.tv/astrofaza ☑ FEJS - http://www.facebook.com/astrofazapl ☑ Pogadaj z resztą załogi - https://goo.gl/5geRif ☑ DRUGI KANAŁ - http://www.youtube.com/AstroChillout Historyczny start rakiety Falcon9 z używanym już wcześniej pierwszym stopniem. Wszystko poszło świetnie, satelita SES-10 został dostarczony na orbitę geostacjonarną, a pierwszy, używany wcześniej stopień, powrócił na platformę SpaceX. To początek tańszych lotów kosmicznych, ponieważ nie musimy już budować za każdym razem nowej rakiety. Jeśli się spodoba, nie zapomnij...

Najlepsze komentarze:

Krzyszt... Nie rozumiem tego jak ktokolwiek mógł z góry zakładać że nie będzie możliwe wdrożenie rakiet wielokrotnego użytku. Przecież Stanisław Lem pisał o tym już kilkadziesiąt lat temu.
Jozef S... Kosmiczne jaja xD
W??cz M... Czy Ty jesteś zdrowy na umyśle? Dron w tzw. Kosmosie?
Artur K... Do autora . Skup się chłopie na tym co mówisz , bo Twojej narracji słuchać się nie da . Materiał byłby ciekawy gdyby nie Twoje przejęzyczenia , nieścisłości i te ... " cholera ich wie " ...rozkładają zarówno mnie na łopatki , jak i Twój program . Popraw polszczyznę , a może jeszcze do Ciebie zajrzę . Życzliwy ....
Zdj?cia... zrób filmik na ostatni ogromny wybuch 10 miliardów lat od nas
Kamil B... co do innej cywilizacji historia lubi się powtarzać np. :
kolumb i konkwistadorzy oraz Majowie
Janek S... Ej bo ja nowy widz jestem. Gdzie są te live?
Andrzej... Świetna relacja szkoda, że nie widziałem na żywo...
Piotr B... te koty to były z San Andreas?
Azik XC... jak zrobiliśmy model naszego wszechświata?


arko128... Skoro tak długo to trwało zanim znowu uzyli tej samej rakiety, to chyba musieli dość duzo tam pozmieniać

A w jaki sposob drugi stopien pozostawia na orbicie satelite?
Phoenix... Z tym osmaleniem pierwszego stopnia to dziwne, bo jeśli jako paliwo został użyty ciekły wodór. To teoretycznie żadnej sadzy nie powinno tam być.
radek t... kody z mortal kombat
Micha?... Mam pytanie czy można zniszczyć gwiazdę? Tak przed tym zanim sama umrze żeby nie było po niej śladu?
adam091... Astrofaza, w którymś filmiku poruszyłeś temat zbliżania się naszej galaktyki do galaktyki Andromedy w kontekście rozszerzania się wszechświata. Powiedziałeś, że siła grawitacji "przezwycięża" tempo pęcznienia wszechświata, dlatego odległość pomiędzy galaktykami się zmniejsza. (Tutaj naszło mnie skojarzenie z poślizgiem, galaktyki ślizgają się po rozszerzającej się przestrzeni). Jak wiadomo siła grawitacji maleje wykładniczo wraz ze wzrostem odległości. Więc skoro wszechświat się rozszerza to galaktyki były kiedyś bliżej siebie niż są obecnie, a co za tym idzie przyciągały się z większą siłą. Dlaczego wtedy się nie połączyły? Cofając się jeszcze dalej w czasie dojdziemy do momentu w którym cała masa była skupiona w jednym miejscu/punkcie. Jak to możliwe, że teraz siła grawitacji wygrywa z pęcznieniem mimo większego tempa rozszerzania się wszechświata, na początku istnienia wszechświata grawitacja nie dawała rady, chociaż oddziaływania grawitacyjne powinny być dużo silniejsze z racji mniejszych odległości? Trochę się zapętliłem :D Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że na początku istnienia wszechświata nie było grawitacji, albo "wielki wybuch" miał coś jednak z wybuchu i wyrzucił materię nadając jej pęd, który teraz za sprawą grawitacji się wytraca.
Hunt3R... w całych internetach nie ma nagrania jak Falcon ląduje .
qweczar... dobrze że prywatny sektor wchodzi w rynek kosmiczny to zawsze powoduje konkurencje, a to dobrze wpływa na rozwój ogólny , może nawet pojawią się jakieś nowe rodzaje silników , bo jeśli chcą dolecieć do gwiazd , to muszą wytworzyć nowe rodzaje silników .
Nikodem... ELO
Grzegor... Cześć, mam pytanie - czy włazy do stacji kosmicznych, promów itp. zawsze tak "wywalają" do góry jak np. w filmie Grawitacja? Jak rozumiem, to zapewne przez różnicę ciśnień. Czy w takim razie wchodzenie z powrotem na pokład to naprawdę nie lada wyczyn i ogromne wyzwanie, które grozi odrzuceniem w przestrzeń?
Mateusz... Może powiedziałbyś coś o domniemanym efekcie masy i fizyce w grach
Film osadzony źródło: https://www.youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ